Historyczny triumf Polaka w Pucharze Świata. Kwiatkowski najlepszy w Scuol

Oskar Kwiatkowski znakomicie rozpoczął "polski" weekend w sportach zimowych. Polski snowboardzista zwyciężył zawody Pucharu Świata w slalomie równoległym w szwajcarskim Scuol i zanotował pierwszy triumf w karierze.

Polskie sporty zimowe mają bardzo bogatą tradycję. W ostatnich latach najwięcej emocji dostarczają kibicom skoczkowie narciarscy, głównie za sprawą świetnych występów Dawida Kubackiego, który jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sobotę ze znakomitej strony zaprezentował się snowboardzista Oskar Kwiatkowski, który zanotował pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

Zobacz wideo Prawie 9 kilogramów prestiżu. Tak wygląda nagroda za TCS

Oskar Kwiatkowski w premierowym zwycięstwem w Pucharze Świata w snowboardzie

Polak wygrał rywalizację w slalomie równoległym w szwajcarskim Scuol. Kwiatkowski już w eliminacjach zasygnalizował dobrą dyspozycję, zajmując trzecią lokatę. W ćwierćfinale trafił na trudnego rywala w postaci Alexandra Payera, jednak Austriak nie ukończył wyścigu. Półfinałowy wyścig z kolejnym Austriakiem, Andreasem Prommeggerem, był bardzo wyrównany. Ostatecznie w walce o zwycięstwo pozostał Polak, który wyprzedził rywala o zaledwie 0,17 sekundy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W finale Kwiatkowskiemu ponownie dopisało szczęście. Jego rywal, Włoch Mirko Felicetti zaliczył upadek w końcowych fragmentach trasy. Polski snowboardzista nie miał problemów z ukończeniem trasy i cieszył się z pierwszego zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w karierze. 

W zawodach w Scuol brał jeszcze udział Michał Nowaczyk. W kwalifikacjach uzyskał 15. rezultat, a w 1/8 finału musiał uznać wyższość Prommeggerema. W rywalizacji pań ósma w kwalifikacjach była Aleksandra Król. Polka również odpadła w kolejnej fazie, przegrywając z Austriaczką Sabine Schoeffmann o 0,16 sekundy. Druga z polskich snowboardzistek, Weronika Biela-Nowaczyk, nie przebrnęła kwalifikacji. 

Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Dawid Kubacki Polacy czekają 721 dni. Aż trudno uwierzyć. Tylko raz było gorzej

Więcej o: