Dramat Fridy Karlsson na mecie Tour de Ski. "To bardzo przerażające obrazy"

Frida Karlsson przypłaciła wspinaczkę na Alpe Cermis w finale Tour de Ski własnym zdrowiem. Szwedka przez całą imprezę prezentowała się rewelacyjnie i ostatecznie wygrała imprezę. Nie stawiła się jednak na dekoracjii - wówczas udzielano jej pomocy medycznej. Niecodzienna sytuacja.

W niedzielę, 8 stycznia we Włoszech odbył się finał 17. edycji Tour de Ski. Tradycyjnie biegaczki i biegacze czekała mordercza wspinaczka pod Alpe Cermis. Wśród panów świetnym wynikiem popisał się Dominik Bury, który ukończył bieg na 11. miejscu. Z kolei wśród pań najlepsza była Delphine Claudel. Całą edycję imprezy wygrała jednak Szwedka Frida Karlsson, którą ostatni bieg kosztował wiele zdrowia. Aż tyle, że nie zdołała stawić się na ceremonii dekoracji.

Zobacz wideo Żyła ma za niski krok? Norwegowie aż go zakreślają. Thurnbichler tłumaczy

Frida Karlsson padła na mecie. Potrzebowała pomocy medyków

23-latka przed startem finałowego etapu miała ogromną przewagę nad resztą stawki. To sprawiło, że słabsza forma na podbiegu pod Alpe Cermis i ukończenie etapu na 14. miejscu nie pozbawiło jej triumfu w końcowej klasyfikacji. Na mecie przeżyła jednak chwile grozy. Tuż po przekroczeniu linii końcowej padła na śnieg i nie podnosiła się przez dłuższy czas. Ostatecznie potrzebowała pomocy od medyków.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Halvor Egner GranerudGranerud się nie zatrzymuje. Kolejny sukces świeżo upieczonego triumfatora TCS

Komentatorzy i eksperci szwedzkiego "Viaplay" byli zszokowani obrazkami z linii mety. -To bardzo przerażające obrazy - powiedział  Per Forsberg. - Mam guza w żołądku przez nerwy o jej zdrowie - dodał Johan Olsson.

Szwedka nie była nawet w stanie stawić się na ceremonii dekoracji najlepszych biegaczek Tour de Ski. Podczas gdy rozbrzmiewał hymn Szwecji, zawodniczce w dalszym ciągu udzielano pomocy medycznej. To z pewnością sytuacja bez precedensu, że triumfatorka nie pojawiła się na podium i nie odebrała osobiście nagrody. W tej sytuacji zdrowie było jednak ważniejsze.

 

Slovenia Alpine Skiing World CupHistoryczne zwycięstwo Mikaeli Shiffrin. Idzie na rekord wszech czasów

Więcej o: