Wielki dzień polskiego short-tracka. Trzy medale dla Polski w Ałmatach

Sobota była wielkim dniem dla polskiego short-tracka. Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal na 500 metrów w sobotnich zawodach Pucharu Świata w Ałmatach. Dzięki temu wynikowi Polka umocniła się na czele klasyfikacji generalnej. Dosłownie chwilę później w wyścigu na 500 metrów mężczyzn zwyciężył Diane Sellier, a na koniec dnia po brąz sięgnęła sztafeta mieszana!

Natalia Maliszewska do sobotnich zawodów Pucharu Świata w Ałmatach przystąpiła jako liderka klasyfikacji generalnej na 500 metrów. W stolicy Kazachstanu najlepsza polska zawodniczka potwierdziła swoją wysoką formę. 

Zobacz wideo Jak wygląda katarski odpowiednik KFC?

W finale Maliszewska wystartowała jako trzecia, za dwiema Holenderkami, ale w połowie dystansu skorzystała na upadku drugiej Selmy Poutsmy. Dzięki temu dojechała na metę druga z czasem 43.372, ustępując jedynie Suzanne Schulting (43.123). Trzecie miejsce zajęła inna z Holenderek - Yara von Kerkhof (43.420), która do samego końca naciskała Polkę. 

Dzięki temu srebrnemu medalowi Maliszewska z 318 punktami umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata na 500 metrów. Nad nieobecną w Ałmatach Holenderką Xandrą Velzeboer ma już 82 punkty przewagi na trzy konkursy przed końcem. 

Na 500 metrów wystąpiły również dwie inne Polki - Nikola Mazur i Kamila Stormowska zakończyły rywalizację na ćwierćfinale.

Sellier wygrał na 500 metrów, sztafeta mieszana z brązowym medalem

Kilkanaście minut później złoty medal w wyścigu na 500 metrów mężczyzn wywalczył Francuz reprezentujący Polskę - Diane Sellier, który wciąż stara się o polski paszport.

Sellier w wyścigu finałowym po starcie przez połowę dystansu był drugi, ale wówczas zdecydował się na atak po wewnętrznej i skutecznie wyprzedził Kanadyjczyka Stevena Duboisa, po czym dojechał na metę jako zwycięzca z czasem 41.104. Jest to pierwsze podium reprezentanta Polski w zawodach mężczyzn Pucharu Świata w historii! Drugi z Polaków, Łukasz Kuczyński, odpadł w ćwierćfinale.

Dzięki tej wygranej Sellier z 260 punktami awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na swoim dystansie. Do prowadzącego Kazacha Denisa Nikiszy traci tylko 34 punkty.

Na koniec dnia z kolei po brązowy medal sięgnęła polska sztafeta mieszana w składzie Michał Niewiński, Diane Sellier, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska z czasem (2:43.228). Polacy w finale musieli uznać wyższość Koreańczyków (2:37.791) oraz Belgów (2:38.103), natomiast uplasowali się przed Holendrami. 

W ten weekend w Ałmatach odbędą się jeszcze jedne zawody na 500 metrów, zarówno wśród kobiet z udziałem Natalii Maliszewskiej, Gabrieli Topolskiej i Nikoli Mazur, jak i mężczyzn z Diane Sellierem i Łukaszem Kuczyńskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.