Nie żyje Maksim Bankow. Rosyjski bobsleista miał zaledwie 24 lata

Rosyjska Federacja Bobslejowa poinformowała w środę o śmierci 24-letniego Maksima Bankowa. Zawodnik cierpiał na ciężką chorobę. - Poważna choroba skróciła jego życie, które powinno być długie, jasne i szczęśliwe - czytamy w oświadczeniu federacji.

Maksim Bankow był wielkim talentem rosyjskich bobslejów. Uznawano go za przyszłość tego sportu i jednego z najlepszych zawodników w historii Rosji. Nie ma się co dziwić, bowiem miał w dorobku srebrny medal mistrzostw Europy, brąz mistrzostw świata oraz dwa złote medale mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich. Niestety śmierć odebrała mu możliwość zdobywania kolejnych krążków.

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

Śmierć Maksima Bankowa wielką tragedią rosyjskich bobslejów. "Taka strata jest trudna do zaakceptowania i nie do pogodzenia"

Informację o śmierci bobsleisty przekazała Rosyjska Federacja Bobslejowa. „Przyjaciele i koledzy! W naszej rodzinie Bobów wydarzyła się tragedia. Młody utalentowany pilot, członek rosyjskiej narodowej drużyny bobslejowej Maksim Bankow zmarł nagle. Miał zaledwie 24 lata. Poważna choroba skróciła jego życie, które powinno być długie, jasne i szczęśliwe. Taka strata jest trudna do zaakceptowania i nie do pogodzenia. Rosyjska Federacja Bobslejowa składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom Maksima, wszystkim, którzy go znali i kochali. Opłakujemy go razem z Wami. Zapamiętamy Maksima takim, jakim był, jako bystrego i życzliwego człowieka" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Bankow w ostatnich miesiącach był poważnie chory, jednak, jak informuje federacja, oficjalne okoliczności śmierci zawodnika nie są jeszcze znane. Jest to z pewnością wielkie osłabienie dla męskiej kadry Rosji, która łącznie sięgała po 10 medali czempionatu globu. Największy sukces wywalczyła rosyjska dwójka podczas rywalizacji w 2011 roku, zdobywając złoty medal.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.