Mąż mistrzyni olimpijskiej zmobilizowany. Łyżwiarz figurowy wyrusza na front

Julija Lipnicka i Władisław Tarasienko wiedli spokojne życie, zdala od sławy, mediów, zawodowego sportu. Zostało ono zakłócone przez częściową mobilizację w Rosji. Były lyżwiarz figurowy został powołany do wojska.

Wczesną jesienią Władimir Putin zapowiedział częściową mobilizację w Rosji, a osoby powołane do wojska miały zostać zaangażowane w inwazję armii rosyjskiej na Ukrainę. Wezwanie do służby dostał Władisław Tarasienko, były łyżwiarz figurowy i mąż Julii Lipnickiej, mistrzyni olimpijskiej z Soczi. Założyli rodzinę, kariery sportowe mają już za sobą. Teraz ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Zobacz wideo Katarczycy i FIFA mają krew na rękach. Ruszyła najbardziej skandaliczna impreza w historii

Rosyjski łyżwiarz poszedł do wojska

O powołaniu do armii dla Tarsienko poinformował Jewgienij Pluszczenko, legendarny rosyjski łyżwiarz. "Vlad przeszedł mobilizację, teraz intensywnie trenuje. Wkrótce powinien zostać wysłany na linię frontu. Powiedział, że będzie bronił ojczyzny" - oświadczył, cytowany przez portal championat.com. Były sportowiec przygotowuje się do działań militarnych w bazie pod Moskwą.

25-letni Tarasienko nie zrobił zawrotnej kariery jako łyżwiarz figurowy. Nie startował w imprezach rangi mistrzostw świata czy Europy. Ostatni raz na międzynarodowej imprezie wystąpił w 2015 r. podczas Junior Grand Prix Copernicus Stars w Toruniu, gdzie wykręcił najlepszy wynik punktowy w karierze.

Mąż mistrzyni olimpijskiej

Tarasienko to mąż Julii Lipnickiej, która zdobyła złoty medal w zawodach drużynowych podczas igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 r. Okazała się wówczas najlepsza podczas programu krótkiego i dowolnego zaliczanych do drużynowej klasyfikacji. W zawodach indywidualnych była zaś piąta. W tym samym roku wywalczyła mistrzostwo Europy jako najmłodsza łyżwiarka w historii.

Lipnicka zakończyła w 2017 r. w wieku zaledwie 19 lat, przestała uprawiać łyżwiarstwo figurowe nawet amatorsko. Jako powód decyzji wskazała anoreksję. Zajęła się trenowaniem dzieci. Założyła akademię, w której renerem jest jej mąż.

Para wychowuje córkę, która ma dwa i pół roku. Rodzice dziecka starają się chronić swoje życie prywatne i unikają mediów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA