Natalia Maliszewska druga w Pucharze Świata. Zdecydowały centymetry [WIDEO]

Natalia Maliszewska może zaliczyć początek sezonu do udanych. Polka podczas Pucharu Świata w Montrealu została co prawda zdyskwalifikowana w biegu na 1000 metrów, jednak niepowodzenie odbiła sobie na krótszym dystansie. W niedzielnym finale na 500 metrów zajęła drugie miejsce, przegrała jedynie z Holendreką Xandrą Volzeboer.

Nowy sezon w niektórych dyscyplinach sportów zimowych już się rozpoczął. W ten weekend w pierwszych zawodach rywalizowali między innymi zawodnicy w short tracku. Oczy polskich kibiców były zwrócone przede wszystkim na Natalię Maliszewską.

Maliszewska udanie rozpoczęła sezon w Pucharze Świata. Drugie miejsce Polki w koronnej konkurencji

W sobotę 27-latka rywalizowała w biegu na 1000 metrów. Niestety zmagania zakończyła na półfinale, gdzie po nieudanej próbie ataku i zderzeniu z rywalką została zdyskwalifikowana.

Znacznie większe nadzieje należało wiązać z niedzielnym występem Maliszewskiej. W tym dniu na torze w Montrealu odbywała się rywalizacja w koronnej konkurencji zawodniczki, czyli biegu na 500 metrów. Polka pewnie pokonywała kolejne rundy, by awansować do finału. W walce o zwycięstwo szans rywalkom nie dała młoda Holenderka Xandra Volzeboer. Przez większość dystansu za plecami prowadzącej utrzymywała się Maliszewska. Choć pod koniec do walki o drugie miejsce chciała włączyć się Koreanka Suk Hee Shim, lepsza na finiszu okazała się Polka. Szósta była Nikola Mazur. Co ciekawe Volzeboer zwyciężyła również w sobotniej rywalizacji na 1000 metrów.

Podium Maliszewskiej to znak, że także i w tym sezonie powinna ona być znaczącą postacią na światowych torach. Mowa przecież o triumfatorce Pucharu Świata w biegu na 500 metrów w sezonie 2018/2019. Polka ma też w dorobku złoty medal mistrzostw europy w 2019 roku i wywalczone rok wcześniej wicemistrzostwo globu w tej konkurencji.

Kolejne zawody cyklu Pucharu Świata w short tracku odbędą się już w przyszły weekend, a areną zmagań będzie tor w Salt Lake City. Imprezą docelową w tym sezonie są mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 10-12 marca w Seulu.