Pupilek Putina złożył mu życzenia. To, co napisał, nie mieści się w głowie

Jewgienij Pluszczenko, legenda rosyjskiego łyżwiarstwa figurowego, złożył życzenia Władimirowi Putinowi z okazji jego 70. urodzin. Życzył mu między innymi, żeby... na świecie zapanował pokój.

Jewgienij Pluszczenko już kilka miesięcy temu dał do zrozumienia, co sądzi na temat wojny na Ukrainie i jakie jest jego zdanie na temat wykluczenia rosyjskich sportowców z zawodów. - Nie mogę milczeć. Jako sportowiec i rozsądna osoba podzielam stanowisko, że sport jest poza polityką. Ale w rzeczywistości tego nie widzimy: FIFA i UEFA wykluczyły nasze drużyny ze wszystkich rozgrywek po tym, jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski wezwał do zawieszenia naszych sportowców we wszystkich dyscyplinach sportowych. Teraz Międzynarodowa Unia Łyżwiarska zabroniła Rosjanom udziału w zawodach. To duży błąd! - napisał Pluszczenko na Instagramie na początku marca, niewiele ponad tydzień po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę.

Zobacz wideo "Furman" z Lecha Poznań triumfatorem Ekstraklasa Games

- Każdy chce spokoju, ja także. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko jak najszybciej się skończy, a negocjacje przyniosą owoce. Wierzę w naszego prezydenta! Nie jestem politykiem, jestem sportowcem i moim celem jest jednoczenie ludzi poprzez miłość do sportu, pokonywanie różnic politycznych - zakończył swój skandaliczny wpis Pluszczenko.

Legenda rosyjskiego sportu złożyła życzenia Putinowi. Absurdalne

Teraz ponownie zabrał głos, a to z jakże doniosłej okazji. Dzisiaj, 7 października, swoje 70. urodziny obchodzi Władimir Putin, głowa rosyjskiego państwa odpowiedzialna za rozpętanie wojny na Ukrainie. Pluszczenko złożył mu więc najserdeczniejsze życzenia.

"Dzisiaj urodziny naszego Prezydenta! Życzę mu sił i zdrowia, a także, aby wszystkie sytuacje konfliktowe były przez niego rozwiązywane jak najszybciej i aby na świecie zapanował pokój! Wierzymy, że może!" - napisał w Telegramie dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym.

Jewgienij Pluszczenko to jeden z najwybitniejszych łyżwiarzy w historii. Zdobył złoto olimpijskie w Turynie 2006 oraz Soczi 2014. Ma też srebro z Salt Lake City 2002 oraz Vancouver 2010. Jest też trzykrotnym mistrzem świata, siedmiokrotnym mistrzem Europy.

Więcej o: