Tragiczne informacje ze Szwajcarii. Nie żyje Simon Hallenbarter

Smutne informacje docierają ze Szwajcarii. Nie żyje Simon Hallenbarter, siostrzeniec legendarnego biegacza narciarskiego Konrada Hallenbartera. Jak donoszą zagraniczne media, były biathlonista przez wiele lat walczył z problemami natury psychicznej. W wieku 43 lat popełnił samobójstwo.

Simon Hallenbarter od urodzenia mieszkał w Valais w dolinie Goms. To miejscowość popularna w środowisku biegaczy narciarskich. To właśnie w domu rodzinnym narodziła się jego pasja do tej dyscypliny sportu. Dorastał i rozwijał się na stokach. Później pod skrzydła wziął go wuja Konrad Hallenbarter, jeden z najbardziej utalentowanych biegaczy narciarskich w historii. Simon dołączył do szwajcarskiej drużyny juniorów. Jednak po pewnym czasie zaczął się nudzić i szukał nowych wyzwań. Ostatecznie młodzieniec porzucił biegi narciarskie na rzecz biathlonu. 

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Simon Hallenbarter nie żyje. Siostrzeniec legendarnego biegacza narciarskiego popełnił samobójstwo

W tej dyscyplinie odnosił większe sukcesy. Spędził dziewięć sezonów w Pucharze Świata. Najlepszym miejscem w klasyfikacji końcowej była 25 lokata (2007/08). Sześć razy zakończył też zawody w pierwszej 10. Poza tym trzykrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich (2006, 2010, 2014) i ośmiokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata. Najlepszy wynik uzyskał na MŚ w Pjongczangu (2009), gdzie w sprincie zajął 9. miejsce. 

W 2014 roku zakończył karierę i zajął się biznesem. Przejął od wuja sklep sportowy w Obergesteln. Jak donoszą media, Hallenbarter był zawsze uśmiechnięty i skory do pogawędek. Nikt nie podejrzewał, że walczy z poważnymi problemami psychicznymi. 

W tym tygodniu 43-latek popełnił samobójstwo. Hallenbarter przebywał na wakacjach w Austrii ze swoją partnerką. Jak na razie policja nie podaje więcej szczegółów na temat okoliczności zdarzenia. Bliscy i przyjaciele byłego biathlonisty są zszokowani śmiercią Szwajcara. "Zawsze radosny i pełen entuzjazmu. To takie niespodziewane" - wyjawił jeden z sąsiadów Hallenbartera.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;

800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);

22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;

510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.