Pojechała na wakacje i wróciła w tragicznym stanie. Myślała, że to tylko migrena. Możliwy koniec kariery

- Niemal straciłam wzrok w lewym oku, jednak na szczęście to jedyny objaw, jaki teraz mam - opowiedziała bobsleistka Katrin Beierl, opisując, jak przeszła udar mózgu. Póki co ciężko przewidzieć, czy uda się jej powrócić do sportu.

Austriacka bobsleistka Katrin Beierl doznała udaru mózgu podczas wakacji w Peru. Jak przyznała sama zawodniczka, sytuacja zaskoczyła ją i myślała, że cierpi na zwykłą migrenę. Gdy jej objawy nie mijały, to zdecydowała się na powrót do Wiednia, gdzie dokładnie ją przebadano i stwierdzono, że ból głowy wywołany był właśnie udarem.

Zobacz wideo Iga Świątek ciężko trenuje. Oto dowód

Katrin Beierl opowiedziała o udarze mózgu. Zawodniczka doznała go podczas wakacji

- Póki co znajduje się poza domem. 11 sierpnia doznałam udaru, będąc na wakacjach w Peru. Początkowo myślałam, że to zwykła migrena i wróciłam do łóżka. Jako 28-latka nawet nie myślałam, że coś takiego może mi się przydarzyć. Mój stan się nie polepszał, więc zdecydowałam się wrócić do domu pierwszym możliwym lotem - napiasała Beierl za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Niemal straciłam wzrok w lewym oku, jednak na szczęście to jedyny objaw, jaki teraz mam. Lekarze twierdzą, że wzrok może wrócić, jednak nic nie jest pewne. Nawet jeżeli tak się stanie, to nadal trudno przewidzieć, czy wrócę do sportu. Będę musiała zostać w szpitalu przez jakiś czas, ale postaram się ciężko trenować, aby odzyskać wzrok - dodała. 

 

28-latka otrzymała wiele wyrazów wsparcia od innych zawodniczek oraz zawodników: - Wracaj szybko do zdrowia - napiasała bobsleistka Bree Walker. - Przykro to słyszeć, czekamy na Ciebie - dodał natomiast reprezentant Anglii Brad Hall. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Katrin Beierl największe sukcesy osiągała w dwójkach kobiet. Startowała m.in. w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku oraz triumfowała w mistrzostwach Europy, gdzie sięgnęła po brązowy medal czy była - wraz z Jennifer Onasanyą - liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. 

Więcej o: