Adam Małysz ma nową pracę. Tak wygląda jego stanowisko

Adam Małysz w mediach społecznościowych zaprezentował fanom swoje nowe stanowisko pracy. Od teraz będzie musiał się przyzwyczaić do zupełnie innej funkcji.

Adam Małysz, odkąd zakończył karierę skoczka narciarskiego, zajmował się już kilkoma działalnościami. Między innymi brał udział w Rajdzie Dakar, czy też do niedawna sprawował funkcję dyrektora skoczków narciarskich. Dzięki ostatniemu stanowisku ponownie mógł z bliska przyglądać się swojej ulubionej dyscyplinie, a dzięki nabytemu doświadczeniu od końca czerwca będzie piastował stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Zobacz wideo

Małysz przejął tę funkcję po Apoloniuszu Tajnerze, który zarządzał związkiem od 2006 roku. 44-latek od kliku tygodni większość czasu spędza więc za biurkiem, co jest dla niego nowością w zawodowym życiu. Chcąc podzielić się z fanami wrażeniem z nowej pracy, były skoczek narciarski zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie ze swojego biura. 

 

 - Odkąd zająłem fotel prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, prace za biurkiem stały się moją codziennością. Powolutku zaczynam się do tego przyzwyczajać, choć na początku nie było łatwo - napisał Adam Małysz

44-latek bezproblemowo wygrał w głosowaniu na nowego prezesa związku. Aż 77 na 80 głosów było za tym, aby to właśnie czterokrotny zdobywca kryształowej kuli objął najważniejszą funkcję w PZN. Oprócz skoków narciarskich Adam Małysz będzie musiał także trzymać piecze nad biegami narciarskimi oraz  kombinacja norweską.

Więcej o: