Nie żyje Zbigniew Banet. Tajner przekazał smutną wiadomość na start zjazdu PZN

W Krakowie rozpoczął się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego. Na samym początku ustępujący prezes, Apoloniusz Tajner, przekazał smutną wiadomość. Zmarł Zbigniew Banet, prezes klubu LKS Klimczok Bystra.

W sobotę 25 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie rozpoczął się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego. Głównym punktem obrad, będzie wybór nowego prezesa związku. Ze stanowiska po szesnastu latach ustępuje Apoloniusz Tajner. Jego następcą zostanie Adam Małysz, który jako jedyny zgłosił swoją kandydaturę. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Smutne wiadomości na start zjazdu PZN. Nie żyje Zbigniew Banet, prezes klubu LKS Klimczok Bystra

Niestety już na początku zjazdu, Apoloniusz Tajner podał wszystkim zebranym smutną wiadomość. W wieku 82 lat zmarł Zbigniew Banet wieloletni prezes LKS Klimczok Bystra. To wielki cios dla klubu, który w tym roku świętuje 100-lecie swojego istnienia. 

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 82 lat odszedł od nas Wspaniały Człowiek - od zawsze związany ze sportem, Prezes naszego klubu przez 40 lat, doktor Zbigniew Banet. Całej rodzinie składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje. Panie Prezesie będzie nam Pana bardzo brakowało" - czytamy w komunikacie, który pojawił się na facebookowym profilu klubu.

LKS Klimczok Bystra specjalizuje się w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich. Jego wychowankami są m.in. Łukasz Kruczek i Jakub Wolny, a więc znani reprezentanci Polski. Zbigniew Banet na stanowisku prezesa klubu zasiadał od 1983 roku. 

Więcej o: