16-latka polubiła skandaliczny post "ulubieńca Putina". Wyleciała z kadry Ukrainy

Najpierw wywołała kontrowersje w Rosji, przeniosła się do kadry Ukrainy, a teraz została z niej wyrzucona. To Anastazja Szabotowa, która naraziła się naszym wschodnim sąsiadom polubieniem postu rosyjskiego mistrza i ulubieńca Putina, Jewgienija Pluszczenki.

Urodzona w Rosji Anastazja Szabotowa została wykluczona z narodowej drużyny łyżwiarstwa figurowego na polecenie Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy - podaje strona internetowa Ukraińskiej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego.

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Ukraińska łyżwiarka wyrzucona z kadry za polubienie posta rosyjskiego mistrza

Decyzja ta to pokłosie zachowania zawodniczki w mediach społecznościowych. 16-letnia łyżwiarka polubiła post mistrza olimpijskiego Jewgienija Pluszczenki. - Nie był to tylko post - na nagraniu wideo Rosjanin wyraża poparcie dla tak zwanej "operacji specjalnej" rosyjskiej armii na Ukrainie i nazywa ją "nieuniknioną". Reakcja Szabotowej wywołała duże oburzenie wśród Ukraińców - czytamy na ua.tribuna.com.

Daria Domraczewa"Absolutnie naiwne". Legenda wywołała burzę wpisem nt. wykluczenia Rosjan

To wywołało falę krytyki ze strony ukraińskich kibiców i mediów. Po kilku godzinach Szabotowa usunęła polubienie posta Pluszczenki. Nie zdecydowała się jednak w żaden inny sposób skomentować inwazji Rosji na Ukrainę.

Szabotowa reprezentowała Ukrainę na igrzyskach w Pekinie. Zajęła ostatnie 30. miejsce w programie krótkim i nie awansowała do programu dowolnego. Swoje pierwsze kroki stawiała jednak w Rosji. Uciekła stamtąd, kiedy wybuchła afera po jej słowach dotyczących dopingu. 

- Jak działać konsekwentnie? Pijesz dużo dopingu - działasz stabilnie. To wszystko. Musisz tylko wypić odpowiedni środek. Piją czy nie piją w Chrustalnym? Oczywiście, że piją - napisała łyżwiarka, kiedy miała 13 lat na swoim profilu na Instagramie. Ogromna burza przerosła młodą zawodniczkę. 

Wiele wskazywało na to, że Nastja zakończy karierę, ale ona i jej rodzina znaleźli inne wyjście. Po skandalu młoda łyżwiarka figurowa opuściła Rosję. Szabotowa zmieniła obywatelstwo i zaczęła reprezentować Ukrainę

Więcej o: