Wielka rywalka Justyny Kowalczyk kończy karierę. "Zwyciężyła ciekawość"

Była wielka rywalka Justyny Kowalczyk - Charlotte Kalla w wieku 34 lat ogłosiła zakończenie sportowej kariery.

Charlotte Kalla to wciąż jedna z najbardziej popularnych sportsmenek w Szwecji. Jej rozpoznawalność porównywalna jest tylko do znakomitego piłkarza AC Milan - Zlatana Ibrahimovicia. Trzykrotna mistrzyni olimpijska ostatnio prezentowała słabą formę. W Zimowych Igrzyskach w Pekinie w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną zajęła dopiero 35. miejsce. Natomiast w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym była sklasyfikowana na 20. pozycji.

Alexander Pointner i Marc NoelkePił, potem obrażał zawodników. Pointner się na niego uparł, ale PZN postawił weto

"To nie była łatwa decyzja"

Teraz Charlotte Kalla postanowiła zakończyć karierę po zakończeniu tego sezonu.

- Mistrzostwa Szwecji u siebie w Norrbotten będą moimi ostatnimi zawodami w elicie. Tutaj zaczęłam rywalizację w wieku siedmiu lat i dobrze jest móc tutaj zakończyć karierę. To nie była łatwa decyzja, ale ostatecznie przeważyła i zwyciężyła ciekawość życia poza sportową rywalizacją - napisała Charlotte Kalla na swoim profilu na Instagramie.

Pointner wysłał specjalną wiadomość do polskich kibiców. Pointner wysłał specjalną wiadomość do polskich kibiców. "Przepraszam"

Charlotte Kalla przez szesnaście lat zdobyła dziewięć medali olimpijskich (trzy złote oraz sześć srebrnych) i 13 mistrzostw świata. W sezonie 2007/08 wygrała klasyfikację Tour de Ski. Nigdy nie była w pierwszej trójce klasyfikacji Pucharu Świata.