Alla Gilenko pokazała, co Włosi zrobili z rosyjską flagą. "Dziękuję" [WIDEO]

Alla Gilenko, reprezentantka Mołdawii w biathlonie zamieściła krótki film o tym, jak Włosi potraktowali flagę Rosji przed zawodami Pucharu IBU w biathlonie.
Zobacz wideo Tak wyglądała ewakuacja Kędziory z Kijowa. Błyskawiczna reakcja

Od tygodnia trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Sytuacja wcale się nie polepsza, a wręcz przeciwnie. Codziennie giną żołnierze i cywile, kolejne ukraińskie miasta są coraz bardziej zniszczone. Ataki wojsk rosyjskich wciąż trwają.

Tymczasem Alla Gilenko, reprezentantka Mołdawii, która urodziła się w regionie Czernihowa nagrała krótki film wideo. Wspiera na nim Ukrainę, którą reprezentowała na początku swojej kariery. Pokazuje też, że flaga Rosji, jako jedyna, została przez organizatorów zawodów Pucharu IBU w biathlonie opuszczona w dół.

 

"Dziękuje Włochom za to co zrobili z flagą agresora"

- Pozdrowienia dla wszystkich z Ridnaun, którzy przygotowują się do Pucharu IBU w biathlonie. Oto flagi wszystkich krajów. Oto flaga Mołdawii - kraju, dla którego występuje. Ale ja jestem Ukrainką, a moją ojczyzną jest Ukraina. A teraz jest wojna. I zobaczcie Ukraino - oto jest flaga naszego państwa. A teraz dziękuję, Włochom za to co zrobili z flagą agresora. Dziękuję Włochom i chwała Ukrainie - powiedziała Gilenko.

Więcej informacji o inwazji rosyjskiej na Ukrainę znajdziesz TUTAJ>>>

Gilenko w biathlonie startuje od 2011 roku. W latach 2012 i 2013 brała udział w mistrzostwach świata juniorek. Zdobyła nawet brązowy i srebrny medal MŚ juniorek w sztafecie. Wywalczyła też brąz w sztafecie na mistrzostwach Europy juniorek. 

W grudniu 2016 roku okazało się, że Gilenko może otrzymać obywatelstwo mołdawskie. Dwa lata później wyrobiła paszport. W lutym 2022 była w delegacji Mołdawii na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Więcej o: