Jewhen Małyszew nie żyje. Zginął broniąc Ukrainy

Jak poinformowała Ukraińska Federacja Biathlonowa, nie żyje Jewhen Małyszew, młody ukraiński biathlonista. 19-latek zginął w akcji podczas pełnienia służby wojskowej.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek rano rozpoczęła się natomiast rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Ostrzelane zostały punkty militarne na terenie całego kraju. Pojawiają się również doniesienia o atakach na cywilów. Aktualnie toczą się ciężkie walki o ukraińskie miasta, między innymi o Kijów.

Zobacz wideo Tak wyglądała ewakuacja Kędziory z Kijowa. Błyskawiczna reakcja

Nie żyje 19-letni Jewhen Małyszew. Zginął broniąc Ukrainy

Jak poinformowała Ukraińska Federacja Biathlonowa, zginął niespełna 20-letni Jewhen Małyszew. Ukrainiec, który był członkiem juniorskiej kadry biathlonowej, zginął podczas pełnienia służby wojskowej i obrony Ukrainy. W 2020 roku opuścił kadrę ukraińskich juniorów.

Oficjalną informację o śmierci Małyszewa potwierdził oficjalny profil federacji w mediach społecznościowych. - Bohaterowie nie umierają - podkreślono w poście na Facebooku, w którym ukraińska federacja żegna Małyszewa.

To nie pierwszy sportowiec, który zginął broniąc Ukrainy. Wcześniej Karpaty Lwów poinformowały o śmierci Witalija Sapyło. Klub w krótkim komunikacie opublikowanym w sobotę z żalem poinformował, że poświęcił on swoje życie w walce za swój kraj. Sapyło według ukraińskich mediów był członkiem załogi czołgu. Zginął w walkach pod Kijowem. "Wieczna pamięć bohaterom" – napisał klub w komunikacie o śmierci chłopaka.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Więcej o: