Znakomity przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel! Wielka szansa na podium PŚ [WIDEO]

Maryna Gąsienica-Daniel ma szansę na swój życiowy sukces! Polka po pierwszym przejeździe w slalomie gigancie w Kronplatz jest piąta z niewielką stratą do liderki.

Maryna Gąsienica-Daniel w grudniu osiągnęła swój najlepszy w karierze wynik w Pucharze Świata. Była szósta w gigancie w Courchevel. Dzień później ten rezultat wyrównała. Teraz ma szansę na pobicie tego rezultatu.

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Hasło Silni RazemHasło PKOl promujące start na igrzyskach wywołało burzę. "Trzeba było od razu dać ***** ***"

Znakomity przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel. Jest szansa na podium!

Polka zaliczyła znakomity przejazd w slalomie gigancie we włoskim Kronplatz. Maryna po pierwszym przejeździe zajmuje piąte miejsce, ale do prowadzącej Perty Vlhovej traci zaledwie 0,65 sekundy! Jest więc szansa nie tylko na pierwszą piątkę, ale nawet na podium. Do trzeciego miejsca traci zaledwie 0,06 sekundy!

Maryna zazwyczaj lepiej prezentuje się w drugich przejazdach i mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Pokazała to na początku stycznia, kiedy po pierwszym przejeździe w Kranjskiej Gorze była na 17. miejscu. Również wtedy miała niewielką stratę do czołówki. Polka zaatakowała w drugim przejeździe. Miała piąty czas i ostatecznie ukończyła zawody na szóstej pozycji.

Tak właśnie zakończyły się trzy ostatnie starty Maryny - szóstym miejscem. Blisko podium było kilka dni temu w Courchevel. Najlepsza z polskich zawodniczek po pierwszym przejeździe traciła tylko 0,4 s do trzeciej lokaty. W drugim pojechała nieco słabiej, ale i tak awansowała o jedną lokatę względem półmetku rywalizacji.

- Zapytałem ją, czy ma świadomość, na co teraz liczę. Chodziło mi o miejsce na podium. Odpowiedziała, że zdaje sobie z tego sprawę, ale muszę uzbroić się w cierpliwość. Po prostu czuć, że jest tam moc - mówił w rozmowie ze Sport.pl sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Slalom gigant w Kronplatz to ostatnie zawody Maryny przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Dla wielu zawodniczek jest to próba generalna, więc na włoskim stoku pojawiły się niemal wszystkie zawodniczki ze światowej czołówki. Drugi przejazd powinien się rozpocząć około godziny 13:30.

Polscy saneczkarze kończą ME na szóstym miejscu. Dobry znak przed PekinemPolscy saneczkarze kończą ME na szóstym miejscu. Dobry znak przed Pekinem

Więcej o: