Alarm w polskiej kadrze przed wylotem na IO. Nagła zmiana w składzie

Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak nie wystąpi na ZIO 2022 w Pekinie, ponieważ otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. W jej miejsce w składzie reprezentacji Polski powołana została Karolina Kukuczka. Z podobnymi problemami muszą się zmagać także polscy łyżwiarze, którzy do Chin dolecą później.

W poniedziałek 25 stycznia PKOl podał oficjalny skład na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Do Chin pojedzie łącznie 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących (w tym sztaby szkoleniowe i medyczne, członkowie misji, oficerowie covidowi. Reprezentację stanowi 30 kobiet i 27 mężczyzn.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Zuzanna Fujak traci szansę na występ na ZIO 2022 

W tym gronie znalazła się biegaczka narciarska Zuzanna Fujak. Ostatecznie 17-latka nie pojedzie na igrzyska, ponieważ otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. W miejsce Fujak powołana została Karolina Kukuczka, która zadebiutuje w IO - poinformował oficjalnie Polski Związek Narciarski, który obecnie czeka na zatwierdzenie tej decyzji ze strony Chińczyków. 

Fujak to jednak z najbardziej utalentowanych zawodniczek w kraju. Ostatnio zajęła czwarte miejsce w MP na 10 kilometrów stylem klasycznym. W tym samym biegu 19-letnia Kukuczka zajęła szóste miejsce. Zawodniczka MKS Istebna pod koniec listopada ubiegłego roku zadebiutowała w Pucharze Świata w biegach narciarskich.

Hasło Silni RazemHasło PKOl promujące start na igrzyskach wywołało burzę. "Trzeba było od razu dać ***** ***"

Pozytywny wynik na koronawirusa otrzymali także łyżwiarze szybcy Karolina Bosiek i Damian Żurek. W ich przypadku nie będzie to jednak prawdopodobnie skutkować pozbawieniem szansy na występ na IO w Pekinie. - Karolina Bosiek i Damian Źurek nie wylecą jutro z Reprezentacją do Pekinu (dolecą najprawdopodobniej na początku lutego). Niestety uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Oboje czują się dobrze! - napisał na Twitterze, Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Zimowe igrzyska olimpijskie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Pełną listę reprezentantów Polski można zobaczyć w TYM MIEJSCU>>>

Więcej o: