Polscy saneczkarze kończą ME na szóstym miejscu. Dobry znak przed Pekinem

Polska sztafeta w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz (Mewa) Sochowicz, oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła dziś szóste miejsce w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w szwajcarskim St. Moritz. Do piątego miejsca biało-czerwonym zabrakło 0,024 s.

W poniedziałek 17 stycznia oficjalny serwis Polskiego Związku Sportów Saneczkowych wydał komunikat, że w składzie reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie będą cztery osoby. W singlu walczyć będą Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka, a w dwójce męskiej: Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. "Zarząd w oparciu o wniosek trenera Marka Skowrońskiego z dnia 14 stycznia bieżącego roku postanowił zaakceptować propozycję rekomendacji" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Polska sztafeta w saneczkarstwie szósta na ME w Szwajcarii. Dobry prognostyk przed igrzyskami

Polska sztafeta w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz (Mewa) Sochowicz, oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w szwajcarskim St. Moritz. Biało-czerwoni stracili zaledwie 0,024 s do piątych Ukraińców. Wygrali Łotysze przed sztafetami z Niemiec i Rosji. Weekend w St. Moritz był ostatnim punktem w saneczkarskim kalendarzu Pucharu Świata.

Warto odnotować, iż dla Mateusza Sochowicza był to pierwszy występ w sztafecie w Pucharze Świata w tym sezonie. Sochowicz jeszcze przed startem sezonu, na oficjalnym treningu na chińskim torze Yanquing, uległ wypadkowi uderzając (przy prędkości szacowanej na ok. 60 km/h) w barierę, której nie otworzyli organizatorzy. 2,5 miesiąca później, po bardzo fachowej rehabilitacji (pęknięta rzepka w lewym kolanie + rany cięte w drugiej nodze) oraz niezwykle ciężkiej pracy - Mateusz powrócił do ścigania.

Za kilka dni polska sztafeta w asyście trenera Marka Skowrońskiego i fizjoterapeuty Patryka Przerywacza poleci na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Saneczkarze wystartują łącznie w czterech konkurencjach - w zawodach jedynek mężczyzn, kobiet, w starcie dwójek (męskich) oraz właśnie w sztafecie.

Więcej o: