Dwa miesiące temu Polak cudem uszedł z życiem z wypadku! Teraz jest w składzie na igrzyska

Mateusz Sochowicz, najlepszy polski saneczkarz, który blisko dwa miesiące temu miał bardzo poważny wypadek, znalazł się w składzie reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się już 4 lutego. Mateusz Sochowicz, najlepszy polski saneczkarz chciał w nich wystartować, mimo że 8 listopada na olimpijskim torze w Yanging mógł nawet zginąć. Przez błąd obsługi toru Polak wpadł w bramkę, która powinna być otwarta, a była zamknięta. - Organizacja próby przedolimpijskiej jest fatalna. Ten błąd nie miał prawa się zdarzyć. Brak logiki i uwagi - mówi w rozmowie ze Sport.pl trener Marek Skowroński.

Polski mistrz świata w dramatycznej sytuacji. Polski mistrz świata w dramatycznej sytuacji. "Można zacisnąć zęby, ale jak długo?"

Po wypadku Sochowicz przeszedł w Chinach operację składania pękniętej rzepki w lewym kolanie. Miał też szytą prawą nogę, która została rozcięta tak głęboko (aż do piszczeli), że początkowo uraz uznano za otwarte złamanie.

Sochowicz zaczął współpracę (codzienne rozmowy) z psychologiem, a od razu powrocie do Polski podjął rehabilitację. Efekty ogromnej pracy Sochowicza był taki, że w ostatnią środę po raz pierwszy od wypadku wsiadł na sanki. - Byłem osrany! Głupcy się nie boją. Ale ufam swoim umiejętnościom. Wiem, że umiem jeździć na tych sankach, a ze ślizgu na ślizg tylko się w tym utwierdzam - mówił Mateusz Sochowicz w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem, dziennikarzem sport.pl.

W poniedziałek oficjalny serwis Polskiego Związku Sportów Saneczkowych wydał komunikat, że w składzie reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie będą cztery osoby. W singlu walczyć będą Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka, a w dwójce męskiej: Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski. 

- Zarząd w oparciu o wniosek trenera głównego kadry narodowej saneczkarzy na torach lodowych Marka Skowrońskiego z dnia 14 stycznia bieżącego roku postanowił zaakceptować propozycję rekomendacji do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o włączenie do składu reprezentacji Polski na ZIO Pekin 2022 następujących zawodników, którzy wywalczyli kwalifikacje olimpijskie: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski - czytamy na stronie Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

Dziwne słowa Michala Doleżala. Już wiemy, na co liczy trener polskich skoczkówDziwne słowa Michala Doleżala. Już wiemy, na co liczy trener polskich skoczków

Eliminacje w saneczkarstwie na Zimowych Igrzyska Olimpijskich w Pekinie rozpoczną się 5 lutego. Zakończenie zmagań w tym sporcie - 10 lutego.

Więcej o: