Andrzej Duda już szusuje. Aż tu nagle wypalił: Pewnie leży tam sztywny

Prezydent Andrzej Duda zakończył izolację spowodowaną zakażeniem koronawirusa i od razu wyruszył do Zakopanego. Otworzył tam ósmą edycję charytatywnej imprezy narciarskiej "12H Slalom Maraton". - Media zresztą trafnie przewidziały, że Duda chociaż pewnie chory na Covid, leży tam sztywny, ale na pewno na ten maraton narciarski do Zakopanego przyjedzie - ironizował.

Prezydent zaledwie jeden dzień wcześniej zakończył obowiązkową izolację po zakażeniu koronawirusem. 5 stycznia podano informację, że test Andrzeja Dudy dał wynik pozytywny. To już drugi raz, kiedy prezydent zachorował. Tym razem jednak jak przekonuje, dzięki zaszczepieniu przebył chorobę lekko. Wcześniej zakażony został w październiku 2020 roku. Wówczas miał objawy choroby.

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Aleksandra KrólPolka zachwyciła wszystkich! Wygrana w Pucharze Świata to dopiero początek

Andrzej Duda zakpił z mediów. "Nie mylili się!"

- W moim kalendarzu prezydenckim to jest jedno z najważniejszych wydarzeń w roku – powiedział w Zakopanem. - Dostrzegam w nim kilka elementów. Media zresztą trafnie przewidziały, że Duda chociaż pewnie chory na Covid leży tam sztywny ale na pewno na ten maraton narciarski do Zakopanego przyjedzie. Nie mylili się. Mówię wszystkim, że już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba zupełnie nie była poważna – powiedział Andrzej Duda.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Impreza "12H Slalom Maraton to wydarzenie charytatywne. Co roku uczestnicy, wśród których nie brakuje sportowców i celebrytów, mają za zadanie przejechać na nartach jak najwięcej kilometrów w ciągu 12 godzin. Za każdy pokonany kilometr sponsorzy wpłacają pieniądze zakopiańskiej fundacji "Handicap". Imprezę wspierają znane marki, takie jak PZU i PKO BP.

- Będąc na tym sportowym wydarzeniu, tworzymy coś dobrego, co ma ogromne znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego. Tu się odbywa integracja przez sport. Dzięki niej nasza rzeczywistość staje się lepsza – mówił prezydent.

Uniwersjada 2017. Aleksandra KrólWielki sukces Aleksandry Król. Wygrała zawody Pucharu Świata. Pierwszy raz w karierze!

Więcej o: