Wielki sukces Aleksandry Król. Wygrała zawody Pucharu Świata. Pierwszy raz w karierze!

Olbrzymi sukces polskiej snowboardzistki Aleksandry Król. 31-latka po za pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata w Simonhöhe.

Aleksandra Król specjalizuje się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym. Brała udział w dwóch igrzyskach olimpijskich - w 2014 roku w Soczi oraz cztery lata później w Pjongczang.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że Grbić porwie chłopaków do walki o najwyższe cele"

Trener polskich skoczków zdradził faworytów w walce o igrzyska. Trener polskich skoczków zdradził faworytów w walce o igrzyska. "Murowani kandydaci"

Król z pierwszą wygraną w Pucharze Świata

Aleksandra Król w piątek odniosła jeden z największych sukcesów w karierze. Wygrała zaliczany do Pucharu Świata slalom gigant równoległy w austriackim Simonhöhe To jej pierwsze zwycięstwo w karierze w tym cyklu. Dotychczas dwa razy wygrywała, ale w slalomie równoległym i w zawodach Pucharu Europy. Najpierw w 2014 roku w Lizzoli (Włoch) i dwa lata temu w Tauplitz (Austria). W Pucharze Świata slalomie gigancie równoległym jej najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w Chinach w 2014 roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Aleksandra Król w Simonhöhe wygrała w 1/8 finału ze Szwajcarką Jessicą Keiser, w ćwierćfinale Niemkę Ramonę Theresię Hofmeister, a w półfinale inną Niemkę - Melanie Hochreiter. W finale musiała zmierzyć się z Austriaczką Julią Dujmovits i ją też pokonała. Rywalka nie ukończyła nawet swojego przejazdu.

Dawid Kubacki i Wielka Krokiew w ZakopanemMiało być święto, a będzie stypa w Zakopanem? Rywale Polaków jakby składali kondolencje

W kwalifikacjach Pucharu Świata odpadli trzej inni polscy snowboardziści: Weronika Biela-Nowaczyk (24. miejsce), Aleksandra Michalik (38.) oraz Oskar Kwiatkowski (26.).

Więcej o: