Piotr Michalski mistrzem Europy! Polska w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej

Piotr Michalski został mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim. Polak po złoto sięgnął w biegu na 500 metrów. W tyle zostawił przedstawicieli potęgi tego sportu - reprezentantów Holandii.

Polskie panczeny od początku sezonu przeżywają odrodzenie. Z tego też względu przed mistrzostwami Europy można było spodziewać się znakomitych rezultatów. Szczególnie dobrze spisują się tej zimy sprinterzy i to oni przynoszą nam najwięcej radości.

Polak mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim

W niedzielę w rywalizacji na 500 metrów po złoty medal sięgnął Piotr Michalski. Polak powstrzymał gospodarzy, którzy uplasowali się licznie za jego plecami. Srebro zdobył Merijn Scheperkamp. Trzeci był Dai Dai N'tab, a czwarty Kai Verbij. Na wysokim ósmym miejscy zmagania skończył Marek Kania.

Znakomity bieg Hojnisz-Staręgi! Świetne strzelenie i awans aż o 34 miejscaZnakomity bieg Hojnisz-Staręgi! Świetne strzelenie i awans aż o 34 miejsca

To drugi dla polskiego łyżwiarstwa złoty medal podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Wcześniej po mistrzostwo sięgnęła drużyna sprinterska kobiet. Dla Michalskiego to też kolejny medal tej imprezy, bo w sobotę zdobył brąz z kolegami w drużynie.

Dzięki znakomitym występom naszych panczenistów, Polska utrzymuje się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Heerenveen. Przed naszą ekipą jest tylko światowa potęga - Holandia. Gospodarze na swoim koncie mają już 10 złotych krążków, a do zakończenia mistrzostw zostały jeszcze dwie konkurencje.