Kapitalna jazda Polek! Złote medale na ME w Heerenveen

Trzy reprezentantki Polski - Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek znakomicie rozpoczęły zmagania w mistrzostwach Europy w Heerenveen w łyżwiarstwie szybkim. Polski sięgnęły po złote medale w sprincie drużynowym.

W porównaniu do grudniowego sprintu drużynowego w ramach Pucharu Świata w Stavanger, w którym Polki były najlepsze w ich składzie doszło do jednej zmiany - skierowaną na kwarantannę Karolinę Czerwonkę (miała kontakt z zakażoną koronawirusem Natalią Jabrzyk) zastąpiła Karolina Bosiek, która przejechała dystans trzech okrążeń.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie odzyskają formę w miesiąc? "Wychodzili już z kryzysów"

Imponujące zwycięstwo polskich łyżwiarek

Dwie pozostałe reprezentantki Polski, a więc Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek przejechały odpowiednio jedną i dwie pętle. To wystarczyło do uzyskania najlepszego czasu i sięgnięcia po złote medale. Polskie zawodniczki znacząco wyprzedziły pozostałe drużyny.

Linię mety Karolina Bociek przekroczyła z czasem 1:27.265. Drugie miejsce zajęły Białorusinki z wynikiem 1:31.183, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowały się Norweżki z rezultatem 1:31.438.

W sprincie drużynowym w Heerenveen nie wystąpiły reprezentantki gospodyń, Holenderki, a także Rosjanki. W Pucharze Świata w Stavanger polskie zawodniczki również były lepsze od tych reprezentacji.

Więcej o: