Były mistrz Polski w skokach narciarskich nie żyje. Smutna informacja z Wisły

Nie żyje Jan Kawulok, były polski kombinator norweski, uczestnik igrzysk olimpijskich. W przeszłości był także mistrzem Polski w skokach narciarskich. Zmarł w Wiśle w wieku 75 lat.

Jan Kawulok brał udział w igrzyskach olimpijskich w Grenoble w 1968 roku. W kombinacji norweskiej zajął 20. miejsce. Wygrywał prestiżowe zawody FIS w Austrii, czy w Schonach rywalizując z najlepszymi na świecie.

Zobacz wideo Nowy sezon, nowe nadzieje. "Kubackiego stać na wszystko. To może być jego zima"

Znakomite wyniki polskich panczenistów. Cztery razy na podium w StavangerPolak odpiął wrotki, a Kolumbia już czekała. "Do mnie nie dociera, co się stało"

Zmarł Jan Kawulok - były olimpijczyk, mistrz Polski i trener skoczków

Był wyjątkowo wszechstronnym sportowcem. Dwa razy był mistrzem Polski w skokach narciarskich (1969 i 1971). W 1970 roku zajął 17. miejsce na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Wysokich Tatrach. W 1972 roku wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w sztafecie biegowej 4x10 km. Nie obca była mu nawet piłka nożna. W sezonie 1978/79 grał dla B-klasowego Startu Wisła. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem młodych skoczków. Był trenerem m.in. Jana Szturca, który szkolił później m.in. Adama Małysza i Piotra Żyłę. W 2012 roku odsłonięto tablicę poświęconą Kawulokowi w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu.

Pogrzeb Jana Kawuloka odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 11.00 w kaplicy cmentarza komunalnego w Wiśle przy ulicy Ochorowicza 29.

Znakomite wyniki polskich panczenistów. Cztery razy na podium w StavangerHistoryczny dzień Polaków. "Medal tutaj to jest coś niesamowitego"

Więcej o: