Eksperci przewidują znakomite wyniki polskich skoczków na igrzyskach! Będzie złoto!

Firma "Gracenote" opublikowała wirtualną tabelę zbliżających zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Według tych prognoz Polska zdobędzie jeden złoty medal.

Już niedługo skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata, ale nie będzie to dla nich najważniejsza impreza tego sezonu. W lutym odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. W związku z tym "Gracenote" w środę opublikowała zaktualizowane zestawienie przedstawiające prawdopodobną klasyfikację medalową na koniec zawodów.

Zobacz wideo Rewolucja w skokach narciarskich. Znikają z anten TVP

Jerzy KukuczkaDramat Kukuczki rozegrał się na jego oczach. Jedyny świadek. "Nie słyszałem żadnego krzyku, odgłosu"

Eksperci: pięć medali dla Polski na igrzyskach

Według prognoz "Gracenote", Polska zajmie w klasyfikacji medalowej 17. miejsce. W dorobku "Biało-Czerwonych" powinno się znaleźć pięć medali - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Aż cztery krążki mają zdobyć polscy skoczkowie. Złoto ma przypaść Piotrowi Żyle, który według prognoz zwycięży konkurs na normalnej skoczni. W tych samych zawodach po brąz sięgnie Dawid Kubacki. Krążek zdobędzie także Kamil Stoch, który w konkursie na dużej skoczni ma skończyć zawody na trzecim miejscu. Również brąz przypadnie Polakom w konkursie drużynowym. Natomiast jedyne srebro dla Polski zdaniem ekspertów wywalczy Natalia Maliszewska w short tracku.

Zestawienie opublikowane w środę przez Gracenote jest korzystniejsze dla "Biało-Czerwonych", niż to poprzednie, przygotowane w lutym. Wtedy według prognoz Polacy mieli sięgnąć zaledwie po trzy medale. Jest to i tak lepszy wynik niż cztery lata temu w Pjongczangu, gdzie Polacy sięgnęli tylko po dwa krążki. Rekordy padły w Soczi (2014) i Vancouver (2010), skąd nasi sportowcy przywieźli po sześć medali.

Według prognoz klasyfikację medalową wygrają Norwegowie, którzy zdobędą aż 44 medale, z czego dokładnie połowa z nich będzie złota. Drugie miejsce zajmie Rosyjski Komitet Olimpijski (38 medali, z czego 14 złotych), a trzecie Holandia (21 medali, z czego 12 złotych).

Bernie Ecclestone z partnerką90-letni Bernie Ecclestone nie ma dość. Chce wejść w nową dyscyplinę. Rewolucja

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie mają rozpocząć się 4 lutego i potrwać do 20 lutego 2022 r. Tym samym Pekin zostanie pierwszym w historii miastem, w którym zorganizowano zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska olimpijskie.

Więcej o: