Polska rezygnuje z prestiżowych zawodów. Specjalne pismo wysłane

Puchar IBU ponownie przeniesiony. Zawody, które miały się odbyć w Polsce, podobnie jak w zeszłym roku, zostaną przeprowadzone w Brezno-Osrblie na Słowacji. Decyzję podjęto na wniosek organizatora z Polski.

Pierwotnie biathlonowe zawody Pucharu IBU miały się odbyć w Dusznikach-Zdroju, jednak przeniesiono je na Słowację. Zarząd podjął decyzję po tym, jak dotarło do niego specjalne pismo, w którym komitet organizacyjny w Dusznikach-Zdroju poinformował, że nie jest w stanie zorganizować zawodów w tym sezonie. 

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Puchar IBU. Biathlon ponownie na Słowacji, a nie w Polsce

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy Puchar IBU miał być przeprowadzony w Polsce, a finalnie trafił na Słowację. W zeszłym roku podjęto taką samą decyzję i to w kontekście tych samych miejsc. W styczniu 2020 roku Polski Związek Biathlonu poinformował, że zawody nie mogły się odbyć w Dusznikach-Zdroju przez zbyt wysoką temperaturę powietrza.

Budynek Telewizji PolskiejTVP Sport ujawniło główny cel na najbliższe dwa lata

Zmagania biathlonistów w Polsce miały się odbyć w terminie 8–9 stycznia 2022 roku. Tuż po nich startuje natomiast Puchar IBU 5, który potrwa od 12 do 15 stycznia. Plan startów wygląda następująco:

  • 8 stycznia - sprint kobiet (7,5 km) / sprint mężczyzn (10 km)
  • 9 stycznia - sprint mężczyzn / sprint kobiet
  • 12 stycznia - indywidualny kobiet (12,5 km) / indywidualny mężczyzn (15 km)
  • 14 stycznia - sprint kobiet (7,5 km) / sprint mężczyzn (10 km)
  • 15 stycznia - pościg kobiet (10 km) / pościg mężczyzn (12,5 km)
Więcej o: