Cała włoska reprezentacja wycofała się z mistrzostw świata w Oberstdorfie

Włoska federacja sportów zimowych (FISI) podjęła decyzję o wycofaniu się z mistrzostw świata w Oberstdorfie. Powodem są zakażenia koronawirusem.

Nie tak Włosi wyobrażali sobie udział w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. W trakcie zmagań musieli oni wycofać całą drużynę narodową z zawodów. Powodem są zakażenia koronawirusem. Wykryto je w sztabie i w personelu technicznym kadry.

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Włosi wycofali się z mistrzostw świata w Oberstdorfie

"Prezydent federacji i lekarz podjęli decyzję o sprowadzeniu reprezentantów z powrotem do Włoch. Zrobili to zarówno w celu ochrony zdrowia sportowców, jak i zapewnienia możliwości bezpiecznego kontynuowania mistrzostw" – czytamy w komunikacie opublikowanym przez FISI.

 

Już trzy dni temu Włosi wycofali się z walki w skokach narciarskich, gdy na jaw wyszło zakażenie  koronawirusem u skoczkini narciarskiej Jessiki Malsiner, która jest partnerką jednego z członków męskiej kadry w tej dyscyplinie. Teraz przyszła kolej na sportowców rywalizujących w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Reprezentacja Italii opuści Oberstdorf na pięć dni przed zakończeniem mistrzostw. Włoskie media podkreślają, że choć ich zawodnicy nie mieli większych szans na medale, to szkoda jest żegnać się z turniejem bez możliwości startu i sprawienia niespodzianki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.