Mario Seidl skoczył dalej niż rekord skoczni w Oberstdorfie! O 4,5 m pobił Graneruda!

Austriacki kombinator norweski Mario Seidl skoczył aż 110 metrów podczas treningu kombinacji na normalnej skoczni w Oberstdorfie. To najdłuższy skok w historii obiektu i aż o 4,5 metra dłuższy niż oficjalny rekord skoczni Halvora Egnera Graneruda z piątkowych kwalifikacji.

Granerud w piątek skoczył aż 105,5 metra. To nowy oficjalny rekord skoczni, bo poprzedni najlepszy rezultat wynosił 105 metrów i należał do Niemca Johannesa Rydzeka, który skoczył tu tyle w 2011 roku.

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Seidl skoczył o 4,5 metra dalej od rekordu Graneruda!

Dalej od Graneruda nawet podczas skakali już kombinator norweski Akito Watabe i inny norweski skoczek, Marius Lindvik (106,5 metra), a także skoczkini Marita Kramer (109 metrów), która ustanowiła rekord skoczni wśród kobiet. W sobotę austriacki kombinator norweski Mario Seidl przebił jednak nawet swoją rodaczkę. Nie został jednak rekordzistą skoczni, bo nie uzyskał swojego wyniku na zawodoch, gdy skoki oceniają sędziowie.

Kamil Stoch w Oberstdorfie, 24 lutego 2021"Nasi się zaczaili". Stoch i Kubacki odpalą fajerwerki? "Nie było potrzebne, żebyśmy wygrywali treningi"

Seidl poleciał na 110. metr podczas drugiego treningu kombinatorów norweskich przed niedzielnymi zawodami drużynowymi na skoczni normalnej i w biegu 4x5 kilometrów. To absolutnie najdłuższy skok oddany kiedykolwiek na mniejszej ze skoczni kompleksu Audi Arena w Oberstdorfie. Według informacji z Niemiec Austriak nie miał wielkich kłopotów z ustaniem tej próby.

Kubacki może odpalić petardę na MŚ! Kubacki może odpalić petardę na MŚ! "Widziałem powtórkę, to już było bliskie"

Skoki ponad 110 metrów na normalnej skoczni? Dwa lata temu Kobayashi był tak rekord w Seefeld

To oznaczałoby, że na Schattenbergschanze o rozmiarze 106 metrów można polecieć daleko poza tą odległość i bezpiecznie lądować. Skoki ponad 110-metrowe no normalnych obiektach nie są niczym niespotkanym. Dwa lata temu podczas konkursu miksta podczas MŚ w Seefeld najpierw Dawid Kubacki skoczył 112 metrów, a później Ryoyu Kobayashi ustanowił rekord tamtejszego obiektu, skacząc jeszcze o metr dalej. 

Kamil Stoch w Oberstdorfie, 24 lutego 2021Polacy walczą o medale! Gdzie i o której oglądać sobotni konkurs MŚ w skokach? [TRANSMISJA TV]