Niemcy nie stracą finansowo na MŚ. Sprytny ruch wobec braku kibiców

Mimo braku kibiców na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, Niemcy strat się nie boją. Jak podaje TVP Sport, nasi zachodni sąsiedzi wykupili odpowiednią polisę i "wyjdą przynajmniej na zero".

Organizacja imprez sportowych w czasie pandemii często się po prostu nie opłaca. Brak kibiców na trybunach to nie tylko mniejsza motywacja dla zawodników, ale też pozbawienie organizatorów jednego z głównych źródeł dochodu. Na szczęście, niektórzy byli w stanie się odpowiednio zabezpieczyć. W ubiegłym roku zachwycaliśmy się przezornością organizatorów Wimbledonu, a teraz to samo możemy powiedzieć o niemieckich działaczach przygotowujących mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Zobacz wideo "Stoch wiele razy pokazywał złość, ale skoki nadal sprawiają mu radość"

Nawet mimo braku kibiców, Niemcy nie stracą na organizacji mistrzostw świata

- Na scenariusz, w którym nie będzie można wpuścić kibiców, byliśmy przygotowani już na początku 2019 roku - powiedział w rozmowie z TVP Sport Moritz Beckers-Schwarz, szef komitetu organizacyjnego MŚ. Nasi zachodni sąsiedzi wykupili odpowiednią polisę. - Gdyby nie tamten ruch, mielibyśmy poważne problemy. Dziękuję wszystkim, którzy wpadli wtedy na ten pomysł. Dzięki temu wiem, że gdy po wszystkim zaczniemy liczyć wydatki, będziemy przynajmniej na zero – powiedział Beckers-Schwarz.

Monika Skinder "Trudno utrzymać się na nogach". Wielkie obawy przed MŚ w narciarstwie w Oberstdorfie

Szef komitetu organizacyjnego MŚ w Oberstdorfie: "Nie przegramy z odwilżą"

Gra toczyła się o kolosalną kasę. Niemcy na sam remont obiektów wydali około 40 milionów euro. Bez kibiców nie byłoby szans, by impreza się "spięła". Na szczęście, dzięki ubezpieczeniu organizatorzy mistrzostw mogą spać spokojnie. Beckers-Schwarz nie martwi się też o ewentualne problemy ze śniegiem. - Nie ma żadnego zagrożenia, że przegramy z odwilżą! Warstwa śniegu na trasach jest bardzo gruba. Ratują nas też nocne przymrozki - deklaruje szef komitetu organizacyjnego.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie rozpoczęły się we wtorek, 23 lutego. Potrwają do 7 marca. Skoczkowie pierwsze próby na Audi Arenie oddadzą w środowe popołudnie w sesji treningowej na skoczni normalniej. Kwalifikacje odbędą się w piątek, a konkurs indywidualny w sobotę. Relacja na żywo z tych wydarzeń na Sport.pl.

Więcej o: