Obłędny skok Schlierenzauera! Przez niego nie mógł wystartować w konkursie [WIDEO]

Gregor Schlierenzauer popisał się nieprawdopodobnym skokiem na drugim treningu przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Austriak musiał opuścić konkurs, bo po tej próbie odczuł ból w kolanie.

W sobotę na skoczni w Brotterode odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego. Niezbyt dobrze wspominać je będzie Austriak, Gregor Schlierenzauer. 53-krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata jest daleki od swojej najlepszej formy. Mógł sobie o niej przypomnieć po swoim skoku w drugim treningu.

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Austriak skoczył aż 120 metrów (punkt HS na skoczni w Brotterode jest zlokalizowany na 117 metrze). Już w powietrzu Schlierenzauer starał się skrócić swój skok, inaczej wylądowałbym jeszcze dalej, ale mogłoby się to skończyć groźnym upadkiem. Tym bardziej że według niemieckich mediów mocno odczuł lądowanie. Nie wystąpił w kwalifikacjach i konkursie ze względu na problemy z kolanem.

 

Świetny występ Polaków

Konkurs w Brotterode był za to bardzo udany dla Polaków. Pierwsze miejsce zajął Stefan Hula. Piąty był Tomasz Pilch, szósty Aleksander Zniszczoł a siódmy Maciej Kot. Drugi konkurs PK Brotterode odbędzie się w niedzielę o godzinie 10. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.