Zabrakło niewiele! Maryna Gąsienica-Daniel i tak z największym sukcesem w karierze

Maryna Gąsienica-Daniel dotarła do ćwierćfinału slalomu giganta równoległego na mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. Chociaż w ćwierćfinale Polka przegrała z Kathariną Liensberger, to i tak odniosła największy sukces w karierze, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

Maryna Gąsienica-Daniel doskonale zaprezentowała się już w kwalifikacjach, w których udział wzięły 52 zawodniczki. 16 najlepszych wywalczyło awans do 1/8 finału rywalizacji, a Polka ukończyła kwalifikacje na 4. miejscu z czasem 33,00.

Życiowy sukces Gąsienicy-Daniel

W 1/8 finału rywalką Gąsienicy-Daniel była Estelle Alphand. W pierwszym przejeździe Polka uzyskała czas lepszy o pół sekundy od rywalki. W drugim przejeździe szybsza była Francuzka, jednak do ćwierćfinału ostatecznie awansowała nasza zawodniczka, która łącznie uzyskała czas lepszy o 0,09 sekundy.

Monika Hojnisz-Staręga na MŚ w AnterselvieMonika Hojnisz-Staręga miała szansę na medal MŚ. Zadecydowało strzelanie

Gąsienica-Daniel była bliska awansu do półfinału. Niestety w ćwierćfinale lepsza okazała się Katharina Liensberger. Po pierwszym przejeździe Polka miała pół sekundy przewagi nad rywalką. W drugim szybsza okazała się Austriaczka, która do finałowej czwórki weszła z czasem lepszym o 0,45 sekundy.

Andre DrummondGreen po meczu wygłosił tyradę. "Jesteśmy traktowani jak rak. To popieprzone"

Obecność w finałowej ósemce jest najlepszym wynikiem Gąsienicy-Daniel w startach w MŚ. Polka poprawiła wynik, jaki osiągnęła w poniedziałek w kombinacji alpejskiej, w której zajęła 12. miejsce.

Złoto dla Włoch i dla Francji

Pierwsze w historii złote medale mistrzostw świata w slalomie równoległym zgarnęli Marta Bassino z Włoch i Mathieu Faivre z Francji. W rywalizacji pań finał był nieprawdopodobny! Bassino uzyskała taki sam czas jak Katharina Liensberger z Austrii, ale to ona odrabiała stratę po pierwszym przejeździe i zdobyła złoty medal. Brąz wywalczyła Tessa Worley z Francji. W rywalizacji panów triumfował jej rodak Mathieu Faivre. Drugi był Filip Zubcić z Chorwacji, a trzeci Loic Meillard ze Szwajcarii.