Nie żyje Vlado Kovar, były trener polskich alpejczyków. Miał 43 lata

W środę Polski Związek Narciarski przekazał informację o śmierci byłego trenera reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim. Póki co nieznana jest przyczyna śmierci Vlado Kovara.

Vlado Kovar był słowackim trenerem, który pracę w Polskim Związku Narciarskim rozpoczął w czerwcu 2010 roku, a zakończył po sezonie 2017/2018. "Od najmłodszych lat związany był z narciarstwem alpejskim. W latach 1995-2000 startował w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem" - czytamy w oświadczeniu PZN.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"
R.I.P Vlado. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - najlepszy trener, bez Ciebie będzie to trudne, dziękuje za wszystko co dla mnie zrobiłeś...

- napisał Maciej Bydliński, podopieczny trenera Kovara na swoim Facebooku. 

Reprezentacja Polski w narciarstwie alpejskim pożegnała trenera Kovara

To pod jego okiem Maciej Bydliński odnosił najlepsze w karierze wyniki w zawodach Pucharu Świata. W przeszłości Vlado Kovar prowadził również Veronikę Velez-Zuzulovą, która zdobyła mistrzostwo świata juniorów, drużynowe wicemistrzostwo świata czy dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w Pucharze Świata (slalom). 

Protest narciarzy w galeriach handlowychWzięli narty, kijki, deski i ruszyli do galerii handlowych. "Panie premierze, czekamy!"

Przez ostatnie półtora roku Vlado Kovar pracował w Czeskim Związku Narciarskim. Słowak był trenerem juniorskiej reprezentacji mężczyzn, z którą jeszcze w miniony weekend startował w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szczawnicy.  

Więcej o: