Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy! Polka skorzystała na decyzji sędziów

Wielki sukces Natalii Maliszewskiej. Polka zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku.

Od piątku w hali Olivia w Gdańsku rozgrywane są mistrzostwa Europy w short tracku (łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze, jedna pętla ma długość ok. 111 m). W gronie 150 zawodników z 25 państw rywalizuje m.in. Natalia Maliszewska.

Zobacz wideo Natalia Maliszewska po zdobyciu Pucharu Świata

Short trackŚwietny start Polek na mistrzostwach Europy w short tracku w Gdańsku! Będzie walka o medal

Srebro Maliszewskiej w jej specjalności

Zawodniczka Juvenii Białystok w swojej specjalności, czyli wyścigu na 500 m znów spisała się znakomicie. Zdobyła srebrny medal. Miała czas 43.441 i przegrała tylko z Holenderką Suzanne Schulting (43.317). Brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Xandra Velzeboer (43.474).

W finale w pierwszym okrążeniu Polka upadła, bo została uderzona przez Martinę Valcepinę. Włoszka została zdyskwalifikowana, a w powtórce Maliszewska wywalczyła srebrny medal.

W tej konkurencji to już jej czwarty medal wielkiej imprezy (trzy indywidualnie i jeden w sztafecie).

Niewiele zabrakło, a 25-letnia łyżwarka cieszyłaby się z jeszcze jednego medalu. Pozbawiła go jej  Jekaterina Efremenkowa. W finale na 1500 metrów Polka była na trzecim miejscu, ale została zaatakowana przez Rosjankę, potknęła się i spadła na ostatnią pozycję. Strat nie udało się odrobić i ostatecznie Maliszewska zajęła siódmą pozycję. Najlepsza okazała się Suzanne Schulting.