Tragedia w cieniu sukcesu Nepalczyków. Hiszpański wspinacz zginął na K2

Podczas gdy Szerpowie zdobyli szczyt K2 jeden z uczestników wyprawy, Sergi Mingote zginął, spadając z dużej wysokości. - Niestety straciliśmy Sergiego! Najlepszy wspinacz i bardzo dobry przyjaciel - przekazał smutne wieści za pośrednictwem mediów społecznościowych Cchang Dawa Sherpa.

Chociaż nepalscy alpiniści zdobyli w sobotę 16 stycznia jako pierwsi w historii szczyt K2 zimą, to stracili jednego z członków wyprawy. Cchang Dawa Sherpa poinformował na Instagramie, że nie żyje Sergi Mingote Moreno, kierowniki sportowej agencji Seven Summit.

Zobacz wideo Bielecki: Akcja na Nanga Parbat złagodziła krytykę po Broad Peaku

Bielecki komentuje zdobycie K2: Gratulacje, ale kiedy i komu uda się wejść na ten szczyt bez dopingu?Bielecki komentuje zdobycie K2: Gratulacje, ale kiedy i komu uda się wejść na ten szczyt bez dopingu?

Nie żyje hiszpański alpinista. Zginął podczas schodzenia do bazy

Do tragicznego wypadku doszło w czasie zejścia Sergiego z obozu trzeciego do biwaku. Hiszpański alpinista przebywał na wysokości 7600 metrów i w sobotę schodząc do bazy, spadł z dużej wysokości. Jego stan był poważny i została zorganizowana akcja ratunkowa z udziałem helikoptera. Niestety Hiszpana nie udało się uratować.

- Pozostali członkowie wyprawy Magda Gorzkowska i Oswald Rodrigo Pereira są już na dole. Tracker Magdy pokazał okolice bazy wysuniętej - możemy przeczytać na portalu wspinanie.pl.

Aleksander Zniszczoł podczas listopadowych zawodów w WiśleAleksander Zniszczoł wygrał konkurs skoków PK w Innsbrucku!

Chhang Dawa Sherpa przekazał tragiczne wieści.  "Niestety straciliśmy Sergiego"

- Niestety straciliśmy Sergiego! Najlepszy wspinacz i bardzo dobry przyjaciel. Schodząc z obozu trzeciego do bazy, nagle spadł. Alex Gavan, Tamara i dwóch innych polskich himalaistów udzielili mu pomocy. Wysłaliśmy ekipę medyczną z bazy, ale niestety nie mogliśmy go już uratować. Zostaliśmy poinformowani o nieoczekiwanym ruchu na jego urządzeniu GPS i wiedzieliśmy, że spadł. Członkowie zespołu szybko potwierdzili wypadek, ale nie mogli już wiele zrobić, aby mu pomóc. Głębokie wyrazy współczucia - napisał Cchang Dawa Sherpa.

Więcej o: