Najlepszy wynik w historii polskiego snowboardu! Kapitalne zawody Nowaczyka

Nieprawdopodobny wynik Michała Nowaczyka! Polak po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału slalomu giganta równoległego i od razu przeszedł do finałów zawodów Pucharu Świata w Scuol! Ostatecznie zajął w nich drugie miejsce. To wyrównanie najlepszego wyniku w historii polskiego snowboardu!

Nowaczyk do tej pory wygrywał jedynie zawody Pucharu Europy, co udało mu się dwukrotnie. W maju tego roku został włączony do kadry narodowej snowboardzistów. W Pucharze Świata startował od 2014 roku, jego najlepszymi wynikami były czwarta pozycja w drużynowym slalomie gigancie równoległym w Lackenhof w 2018 roku i dwunaste miejsce indywidualnie w Winterbergu także dwa lata temu.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Fenomenalny wynik Nowaczyka! Drugie miejsce w PŚ w Scuol!

24-latek z Łodzi do tej pory w tym sezonie zajmował pozycje na poziomie trzeciej i czwartej dziesiątki PŚ. Zdobył jeden punkt w Cortinie d'Ampezzo, ale to, co zrobił w sobotę w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol przebija wszystkie jego dotychczasowe osiągnięcia. 

Najpierw Polak z piątym czasem kwalifikacji - 1:09:11 i stratą 0,6 sekundy - awansował do ćwierćfinału. Tam zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, Dario Caviezelem, z którym wygrał zdecydowanie - o 0,7 sekundy i znalazł się w półfinale. Ale Nowaczyk się nie zatrzymywał i tam o 0,2 sekundy pokonał Słoweńca Tima Mastnaka. W finale jeszcze na drugim pomiarze czasu prowadził w rywalizacji z Rosjaninem Igorem Slujewem. Ostatecznie ukończył przejazd na drugiej pozycji, ale i tak wyrównał najlepszy wynik w historii polskiego snowboardu.

Nowaczyk wyrównał najlepszy wynik w historii polskiego snowboardu!

I znowu szczęśliwe dla Polaków okazało się Scuol - wcześniej drugie i trzecie miejsce w 2018 roku zajął tam Oskar Kwiatkowski i to właśnie był najlepszy rezultat w historii Polaków w snowboardzie. Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano na dni 12-13 stycznia w austriackim Bad Gastein. Odbędzie się tam slalom równoległy indywidualny i drużynowy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA