Tym razem nawet telefon od Andrzeja Dudy nie pomoże. Stoki narciarskie zamknięte

Zamykamy stoki narciarskie - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Od 28 grudnia nie będzie można jeździć na nartach. Wprowadzona zostanie również narodowa kwarantanna.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek o nowych obostrzeniach związanych z ograniczaniem pandemii koronawirusa. Od 28 grudnia, czyli po świętach Bożego Narodzenia, zamknięte będą stoki narciarskie oraz hotele. Obostrzenia mają obowiązywać do 17 stycznia.

Zamknięcie stoków narciarskich od 28 grudnia

Już raz w tym sezonie zimowym stoki narciarskie były zamknięte. Decyzję ogłoszono 22 listopada, by dwa dni później ją zmienić. – To prezydent Andrzej Duda zadzwonił do mnie i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, żebym wraz z branżą narciarską wypracował specjalne procedury sanitarne, co też się stało i umożliwiło otwarcie stoków – mówił na antenie Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Narciarze mogli w ostatnich dniach korzystać z wyciągów, jednak teraz kolejny raz zostały zamknięte.

Wraz ze stokami, zamknięte będą również hotele. Minister Niedzielski wprowadzenie takich obostrzeń tłumaczył dziennikarzom na konferencji prasowej tym, że nadużywane są formy wyjazdów służbowych.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"
Więcej o: