Życiowy sukces Maryny Gąsienicy-Daniel w alpejskim Pucharze Świata

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Lech/Zuers. Polka odpadła w 1/8 finału slalomu równoległego, jednak osiągnęła swój najlepszy wynik w karierze!

Maryna Gąsienica-Daniel doskonale rozpoczęła zmagania w austriackim Lech/Zuers. Polka zajęła 12. miejsce w kwalifikacjach, z identycznym czasem co Katharina Liensberger. Jej rywalką w 1/8 finału okazała się być Paula Moltzan.

Najlepsze osiągnięcie Gąsienicy-Daniel w karierze!

Amerykanka już w pierwszym przejeździe wykorzystała błąd Gąsienicy-Daniel i wypracowała sobie przewagę 0,19 s, które nadal dawały nadzieje Polce na walkę o awans. W drugim przejeździe Moltzan poradziła sobie jeszcze lepiej, pokonując Polkę o 0,34 s i wyrzucając ją z dalszej walki w zawodach. Gąsienica-Daniel miała jednak najlepszy czas wśród zawodniczek, które odpadły na tym etapie, dzięki czemu została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Ruka pod Kuusamo. Silny wiatr uniemożliwił rozegranie konkursu skokówTak wygląda sytuacja przed skokami w Ruce! Te zawody od zawsze kojarzone są z wiatrem

Dla Maryny Gąsienicy-Daniel to najlepszy rezultat w jej dotychczasowej karierze. Jej najlepszym dotychczasowym osiągnięciem było 17. miejsce w Courchevel, w sezonie 2017/2018, także w slalomie równoległym.

Ostatni tak wielki sukces polskiego narciarstwa alpejskiego sięga... lat 80., gdy miejsca na podium i w czołowej "10" zdobywały siostry Tlałki, które po 1985 roku zdecydowały się reprezentować Francję.