Maria Zuchowicz nie żyje. Wybitna prawniczka i legendarna komentatorka łyżwiartstwa

Jak poinformowało Radio ZET, zmarła Maria Zuchowicz. Wybitna prawniczka, łyżwiarka, sędzia i komentatorka łyżwiarstwa miała 90 lat.

Zuchowicz zmarła we wtorek, 24 listopada. Była wybitną prawniczką i międzynarodową sędzią łyżwiarstwa figurowego. Pełniła funkcję wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i wiceprezes Trybunału Arbitrażowego PKOl, była członkinią Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, czy sędzią Trybunału Sportowego w Lozannie.

Zobacz wideo Grosicki: Brzęczek nie dał mi ultimatum. Mam walczyć

Nie żyje Maria Zuchowicz. Była wybitną prawniczką, łyżwiarką i sędzią

Od 1948 do 1952 roku była w łyżwiarskiej kadrze narodowej, a od 1956 sędzią w tej dyscyplinie. Przez więcej niż 40 lat była sędzią w czasie najważniejszych imprez: igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski. Przez wiele lat komentowała zawody łyżwiarskie dla Telewizji Polskiej. Była także jurorem programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" na antenie TVP2.

Według ekspertów bony turystycznie nie są pomocą dla branży turystycznej. Na zdjęciu: Polana Szymoszkowa, ZakopaneKuriozalne obostrzenia na stokach narciarskich. "Nie da się ich realizować"

W 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przestrzegania prawa sportowego, za osiągnięcia dla polskiego ruchu olimpijskiego.

Słowa Gowina zatrzęsły południem Polski. Słowa Gowina zatrzęsły południem Polski. "Będziemy cierpieć. Wszyscy są w szoku"

Więcej o: