Kuriozalne obostrzenia na stokach narciarskich. "Nie da się ich realizować"

Niedawno Jarosław Gowin przyznał, że udało się wypracować kompromis z właścicielami stoków i stacji narciarskich, co sprawi, że zimą nie zostaną zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Zapowiedziano jednak wprowadzenie restrykcji, a niektóre z przepisów są wręcz kuriozalne. Choćby ten, że na stoku ma przebywać tylko jedna osoba na 100 metrów kwadratowych trasy.

- W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z GIS. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy - napisał na Twitterze wicepremier i minister rozwoju, Jarosław Gowin. Mimo że i on i premier Mateusz Morawiecki jeszcze kilka dni temu mówili, że pojawienie się narciarzy na polskich trasach tej zimy będzie niemalże niemożliwe. 

Zobacz wideo Saleta: Najman jest tchórzem i szkodnikiem. Powinien być wykluczony

Jakie obostrzenia będą obowiązywały narciarzy na stokach? "Niektóre będą niemożliwe do realizacji"

Teraz okazuje się, że optymizm wicepremiera Gowina nie oznacza, że sytuacja została opanowana. Poznaliśmy obostrzenia, które miałyby obowiązywać narciarzy na stokach:

  • muszą zakrywać usta i nos 
  • na stoku może przebywać jedna osoba na 100 metrów kwadratowych trasy
  • w gondoli mogą przebywać tylko osoby, które ze sobą mieszkają

Słowa Gowina zatrzęsły południem Polski. Słowa Gowina zatrzęsły południem Polski. "Będziemy cierpieć. Wszyscy są w szoku"

- Niektóre z tych obostrzeń będą niemożliwe do realizacji - mówiły osoby związane z branżą narciarską na antenie radia RMF FM. Dodatkowym problemem ma być brak pojawiania się turystów na stokach do co najmniej 17 stycznia. Do tego momentu nie zostaną bowiem otwarte hotele i usługi noclegowe w całej Polsce, a to oznacza, że turyści mogliby jeździć nie dłużej niż przez jeden dzień w jednym miejscu.

Bez otwartych stoków do co najmniej 17 stycznia. "To gwóźdź do trumny"

- To gwóźdź do trumny dla takich miejscowości jak nasze. Dojdzie do bardzo wielu bankructw, do bardzo wielu ludzkich nieszczęść - mówił na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Karpacza, Radosław Jęcek cytowany przez portal 24jgora.pl. - Apel do Pana Premiera - bierzcie przykład z najlepszych - Austriacy od 6 grudnia otwierają wszystkie swoje hotele i wyciągi narciarskie. Swoich młodych ekspertów w garniturkach i krawatkach oddajcie do szkoły. Dajcie nam żyć i pracować - dodawał właściciel tamtejszego stoku Relaks, Tomasz Stanek.

27.03.2020, nieczynne wyciągi w Tatrach.Jarosław Gowin rozwiewa wątpliwości ws. wyciągów. "To wydaje się oczywiste"

- Reżim w stacjach narciarskich jest znacznie większy niż gdziekolwiek indziej. Te obostrzenia dla nas są bardziej wyśrubowane niż te przeznaczone dla galerii handlowych - oceniła dla PAP Sylwia Groszek, rzeczniczka Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. 

Jewgienij Ustiugow pozbawiony medali olimpijskichRosyjski biathlonista pozbawiony medali olimpijskich! "Osobisty cios dla Putina"

Więcej o: