Jarosław Gowin rozwiewa wątpliwości ws. wyciągów. "To wydaje się oczywiste"

- Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich - podkreślił w programie Polsatu "Gość Wydarzeń" wicepremier Jarosław Gowin. Tym samym jest niemal pewne, że tej zimy nie będzie możliwości wyjazdu na narty czy snowboard.

W sobotę rano premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na konferencji prasowej. Przekazał nowe informacje w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Kluby fitness, siłownie i baseny pozostaną zamknięte do 27 grudnia. - Idziemy za radą epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić zamknięte te obiekty również w okresie świątecznym - tłumaczył Morawiecki. Podobnie ma być również z branżą gastronomiczną. 

Zobacz wideo Robert Lewandowski zmierzył się z Niklasem Suele!

Wyciągi narciarskie nie będą otwarte? Gowin wyjaśnił wątpliwości

Wicepremier Jarosław Gowin w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie zapowiedział, że zamknięte pozostaną także wyciągi narciarskie. - Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich - podkreślił. Tym samym jest już niemal pewne, że tej zimy nie będzie możliwości wyjazdu w góry na narty czy snowboard.

Siłownia (zdjęcie ilustracyjne)Jest nowa decyzja ws. siłowni i basenów. "Idziemy za radą epidemiologów"

Od 17 października z basenów czy siłowni mogą korzystać tylko sportowcy w ramach przygotowań do zawodów sportowych. Od 24 października cały kraj został objęty czerwoną strefą i kibice nie są wpuszczani na żadne imprezy sportowe. Osoby uprawiające amatorsko jazdę na rowerze czy bieganie muszą korzystać z masek na nos i usta. Nie dotyczy to tych, którzy przebywają w parkach, lasach czy na plaży.

Branża fitness zadziwiona najnowszą decyzją rządu. "To nie są żarty"

- Mija pięć tygodni, branża pozostaje zamknięta, nowa tarcza nie została uchwalona, a nawet po jej uchwaleniu, nie będziemy w stanie pokryć 5-10 procent kosztów, które już musieliśmy ponieść - powiedział Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness. Branża fitness jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez obostrzenia mające na celu poprawę skuteczności walki z koronawirusem, o czym więcej można przeczytać tutaj >>