Rosyjski biathlonista pozbawiony medali olimpijskich! "Osobisty cios dla Putina"

Rosyjski biathlonista Jewgienij Ustiugow został pozbawiony medali wywalczonych 10 lat temu na igrzyskach w Vancouver. - To osobisty cios dla Władimira Putina - napisał dziennikarz "New York Timesa" Tariq Panja.

Ustiugow korzystał z dopingu w latach 2010-2014, co potwierdził Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie na podstawie jego paszportu biologicznego. Reakcja Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) była natychmiastowa. Rosjanin stracił medale, jakie zdobył podczas zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku. Był wtedy najlepszy w biegu na 15 km, a w sztafecie wraz z kolegami z reprezentacji wywalczył brąz.

Rosjanin straci oba medale olimpijskie

Drugie miejsce w biegu na 15 km wywalczył w Kanadzie Martin Fourcade. Po tej decyzji Francuz otrzyma szósty w karierze złoty medal olimpijski. Srebro dla Słowaka Pavola Hurajta, na podium wskoczy jeszcze Austriak Christoph Sumann. W tamtym biegu startował także Tomasz Sikora. Po dyskwalifikacji Ustiugowa przesunie się z 11. na 10. pozycję.

Biahtlon. Tarjei Boe wygrał sprint mężczyznBiahtlon. Tarjei Boe wygrał sprint mężczyzn

Ustiugow był także w składzie rosyjskiej sztafety, która wywalczyła w Vancouver brązowy medal. Obok niego startowali: Iwan Czerezow, Anton Szipulin i Maksim Czudow. Z powodu dyskwalifikacji Ustiugowa cała czwórka straci medale. Trzecie miejsce należeć będzie do Szwecji, która pierwotnie była 4. Wygrali wtedy Norwegowie, a drudzy byli Austriacy.

Brat byłej biathlonistki Darii Domraczewej skatowany przez milicję na BiałorusiDomraczewa dla Łukaszenki była "Daszą", ale odwróciła się od niego. OMON skatował jej brata za rzekomy udział w protestach