Justyna Kowalczyk wzięła ślub! Pochwaliła się nowym nazwiskiem

Justyna Kowalczyk wzięła ślub! - Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora - napisała w piątkowy wieczór w mediach społecznościowych.

- Mieliśmy zaplanowany z Kacprem ślub na maj tego roku. Nie jestem jednak jeszcze mężatką. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa ślub został przełożony. Mamy też już wyznaczony nowy termin, ale ten zachowam dla siebie - powiedziała Justyna Kowalczyk w czerwcu. Jak się okazało, tym nowym terminem był wrzesień, o czym poinformowała już po fakcie.

Zobacz wideo Szpilka: Powiedziałem Jankowi Błachowiczowi, że na jego walkę ubiorę się w garnitur

- Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora. Od wczoraj Justyna Kowalczyk - Tekieli - napisała i dostała gratulacje m.in. od Tomasza Lisa czy Bogusława Leśnodorskiego.

- Wspaniała wiadomość! Gratulacje, dużo szczęścia i - mimo Waszego hobby - oby jak najmniej pod górę. Sto lat Młodej Parze! - napisał Adam Małysz

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli wzięli ślub w Gdańsku

Jej wybranek Kacper Tekieli to wspinacz i instruktor górskiej wspinaczki sportowej. Tekieli specjalizuje się w szybkiej wspinaczce: w 2010 roku w niecałe pięć godzin wbiegł na szczyt Elbrusu na Kaukazie (5642 m), a w ubiegłym roku pokonał cztery granie szczytu Matterhorn w 17,5 godziny. Z wykształcenia jest magistrem filozofii. Ma 36 lat, czyli jest o rok młodszy od Kowalczyk, która jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i czterokrotną zwyciężczynią Pucharu Świata w biegach narciarskich. Para wzięła ślub w Gdańsku, skąd pochodzi Tekieli: w piątkowy wieczór zamieścił na Instagramie zdjęcie na tle Fontanny Neptuna.