Erwina Ryś-Ferens potrzebuje pieniędzy na leczenie. "Mama nie czuje już nóg"

Wybitna polska panczenistka Erwina Ryś-Ferens choruje na raka. Jej rodzina zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitacje. Pieniądze można wpłacać za pomocą serwisu zrzutka.pl.

Erwina Ryś-Ferens to jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek w sportach zimowych. Trzy razy była brązową medalistką mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim (Lake Placid 1978, Heerenveen 1985 i Skien 1988), cztery razy reprezentowała nasz kraj na igrzyskach olimpijskich (Innsbruck 1976, Lake Placid 1980, Sarajewo 1984, Calgary 1988). Zdobyła aż 83 tytuły mistrzyni Polski. Była zawodniczką Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa. To dzięki niej Polacy pokochali panczeny. Zrobiła bardzo wiele dla popularyzacji tej dyscypliny w Polsce.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony"

Wybitna polska zawodniczka potrzebuje pieniędzy na leczenie

65-letnia Ryś-Ferens choruje na raka. Jej rodzina założyła zbiórkę na leczenie i rehabilitację. - Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze, jaką wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to, na czym swoją karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (m.in. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych). Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski, teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie - czytamy w opisie zbiórki, która znajduje się tutaj.

Przeczytaj też:

Więcej o: