Lara van Ruijven nie żyje! Tragiczna śmierć 27-letniej mistrzyni świata i medalistki olimpijskiej

Lara van Ruijven, jedna z najlepszych zawodniczek short tracku na świecie, nie żyje. Tragiczną informację potwierdził holenderski związek łyżwiarski. 27-latka zachorowała podczas zgrupowania reprezentacji Holandii.

Lara van Ruijven trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. U zawodniczki doszło do zaburzenia autoimmunologicznego, oznaczającego niszczenie własnych komórek i tkanek przez układ odpornościowy.

Lara van Ruijven była w stanie krytycznym

Holenderskie media nie podają dokładnych objawów choroby, które wystąpiły u van Ruijven. Wiadomo tylko, że zawodniczka zaczęła czuć się źle na początku zgrupowania. W pewnym momencie jej stan był już na tyle niepokojący, że trzeba było przewieźć ją do szpitala. Kilka dni temu trener holenderskiej kadry zdradził, że stan 27-latki nie jest najlepszy. - Cóż za straszna wiadomość, którą właśnie otrzymaliśmy. Strata będzie bardzo odczuwalna w świecie sportu - powiedział trener kadry narodowej - Jeroen Otter.

Holenderka była jedną z najlepszych zawodniczek short tracku na świecie. Na koncie miała m.in. złoty medal mistrzostw świata w Montrealu (2018 rok) i brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pjongczang (2018).

Przeczytaj także:

Więcej o: