Justyna Kowalczyk znalazła się w centrum nawałnicy. Opublikowała zdjęcia. Nie do wiary

Justyna Kowalczyk opublikowała zdjęcia Kasiny Wielkiej. Polska biegaczka narciarska znalazła się w centrum nawałnic, które przeszły ostatnio przez Małopolskę. Miejscowość zmieniła się nie do poznania.

Gwałtowne burze i opady deszczu wywołują ogromne szkody w różnych częściach kraju. Jednym z miejsc dotkniętych kataklizmem było miasteczko, w którym mieszka Justyna Kowalczyk. Zalane ulice, domu oraz powalone drzewa - to aktualny krajobraz Kasiny Wielkiej.

Justyna Kowalczyk w centrum nawałnicy. "Mieszkanie nad rzeką przestaje być fajne"

Małopolska zmaga się ze skutkami nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie przez Polskę. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, m.in. mieszkańcy Kasiny Wielkiej są zmuszeni do walki z efektami ostatnich wydarzeń. Justyna Kowalczyk pokazała także, jak wyglądało miasteczko nocą. - Gdy mieszkanie nad rzeką przestaje być fajne - podsumowała swój wpis na Twitterze.

Jak przewidują synoptycy przez Polskę wciąż będą przechodzić deszczowe chmury, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. Na południu Polski strażacy interweniowali ponad 1,5 tys. razy, a przez nawałnice część domów jest pozbawiona prądu.

Justyna Kowalczyk jest czterokrotną zdobywczynią Kryształowej Kuli. Polka należy obecnie do sztabu szkoleniowego polskiej kadry kobiet. Biegaczka narciarska pełni rolę konsultantki Martina Bajcicaka, który zastąpił Aleksandra Wierietielnego