Pavle Jovanovic nie żyje. "Straciliśmy kolejnego świetnego sportowca"

Pavle Jovanovic, Amerykanin, który wraz z drużyną bobslejową rywalizował poczas zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 r., popełnił samobójstwo - poinformował amerykański komitet olimpijski. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2004 roku miał 43 lata.

Jak poinformował amerykański komitet olimpijski, Pavle Jovanovic 3 maja popełnił samobójstwo. Ta informacja zszokowała byłych kolegów Amerykanina, którzy postanowili pożegnać go za pośrednictwem mediów społecznościowych. - To moja osobista legenda. To był sportowiec, który wyznaczał nowe standardy koncentracji, poświęcenia, skrupulatności i jazdy. Tragicznie odebrał sobie życie w wieku 43 lat - napisał Steve Mesler, były kolega Jovanovicia z kadry bobslejowej.

Zobacz wideo

- Byłam w drużynie z Pavlem tylko przez krótki. Nigdy nie było z nim nudno. Był jednym z pierwszych bobsleistów, który pokazał mi, jak być w elicie - napisała z kolei Elana Meyers Taylor, trzykrotna medalistka olimpijska. - W ubiegłym tygodniu straciliśmy kolejnego świetnego sportowca - podkreślił Greg Sand, były bobsleista i asystent trenera amerykańskiej kadry w skeletonie.

Amerykanin w 2004 r. osiągnął swój największy sukces w karierze - sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata, Na igrzyskach olimpijskich miał wystąpić już w 2002 roku, jednak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje, za które został zdyskwalifikowany na dwa lata. Udało mu się wystąpić w igrzyskach cztery lata później, zarówno w bobslejach dwuosobowych, jak i czterosobowych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Przeczytaj także:

Więcej o: