Sport.pl

Pavle Jovanovic nie żyje. "Straciliśmy kolejnego świetnego sportowca"

Pavle Jovanovic, Amerykanin, który wraz z drużyną bobslejową rywalizował poczas zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 r., popełnił samobójstwo - poinformował amerykański komitet olimpijski. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2004 roku miał 43 lata.

Jak poinformował amerykański komitet olimpijski, Pavle Jovanovic 3 maja popełnił samobójstwo. Ta informacja zszokowała byłych kolegów Amerykanina, którzy postanowili pożegnać go za pośrednictwem mediów społecznościowych. - To moja osobista legenda. To był sportowiec, który wyznaczał nowe standardy koncentracji, poświęcenia, skrupulatności i jazdy. Tragicznie odebrał sobie życie w wieku 43 lat - napisał Steve Mesler, były kolega Jovanovicia z kadry bobslejowej.

Zobacz wideo

- Byłam w drużynie z Pavlem tylko przez krótki. Nigdy nie było z nim nudno. Był jednym z pierwszych bobsleistów, który pokazał mi, jak być w elicie - napisała z kolei Elana Meyers Taylor, trzykrotna medalistka olimpijska. - W ubiegłym tygodniu straciliśmy kolejnego świetnego sportowca - podkreślił Greg Sand, były bobsleista i asystent trenera amerykańskiej kadry w skeletonie.

Amerykanin w 2004 r. osiągnął swój największy sukces w karierze - sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata, Na igrzyskach olimpijskich miał wystąpić już w 2002 roku, jednak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje, za które został zdyskwalifikowany na dwa lata. Udało mu się wystąpić w igrzyskach cztery lata później, zarówno w bobslejach dwuosobowych, jak i czterosobowych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (13)
Pavle Jovanovic nie żyje. Amerykanin popełnił samobójstwo
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 6 razy 6

  Kto u nas zna bobsleistów ? Zawsze jednak szkoda człowieka. Nie dał rady ze sobą.

 • orgullovikingo

  Oceniono 16 razy 4

  Odnoszę wrażenie, ze od paru miesięcy macie (sport.pl) dziwną tendencje do wrzucania artykułów o śmierci ludzi , którzy w jakikolwiek choćby najmniejszy sposób maja sportowe powiązania. Brat konia siostry stryja, ktory widział Pep’a Guardiole zginął w wypadku... Aż tak źle z tematami...

 • kafeteria

  0

  Po kiego grzyba o tym pisać? Bo jeździł na dziwnych sankach dwie dekady temu???

 • hunkyyankee

  0

  Ależ tu dziś pisowskiego trollingu

 • antykibol

  Oceniono 5 razy -1

  Macki pisu

 • laborantkolaborant

  Oceniono 6 razy -2

  Co z wami, czerscy?
  Umarł i nie był legendą???

 • xzyzzy

  Oceniono 8 razy -4

  w młodości jezdził na sankach, więc wielkim człowiekiem był. nadczłowiekiem, bo to sportowiec był przecież. reszta ludzi to szara masa, o której nie warto wspominać.

 • dante_waw

  Oceniono 8 razy -6

  Czekamy na pierwszy wpis... dotyczacy Zoliborza, dwoch wiez, kaczora, 500+, zaczadzonej pisowskiej holoty albo zbyt malej liczby testow :))....

 • pemu

  Oceniono 9 razy -7

  Ofiara covid-19.

  Po prostu miał choroby współistniejące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX