Sport.pl

FIS chce kolejnych zawodów w Polsce! Świetne informacje dla kibiców

Międzynarodowa Federacja Narciarska chce powrotu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do Polski. Dyrektor Pucharu Świata potwierdza to w rozmowie ze Sportsinwinter.pl. - Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan - mówi Lasse Ottesen.

Międzynarodowa Federacja Narciarska chciałaby, aby w najbliższym czasie rywalizacja kombinatorów norweskich powróciła do Polski. Jak podkreślił Lasse Ottesen, dyrektor Pucharu Świata, wszystko rozpocznie się od mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które w przyszłym rok mają odbyć się w Zakopanem.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

- Pozycja kombinacji norweskiej w Niemczech, Austrii, Norwegii i Finlandii jest nadal bardzo silna, a nawet wzrasta. Widzimy, że musimy ciężko pracować, aby w przyszłości wzbudzić takie samo zainteresowanie w większej liczbie krajów, a Polska jest tego doskonałym przykładem. Mamy nadzieję, że dzięki lepszym wynikom polskich zawodników i większej liczbie wydarzeń międzynarodowych w Polsce (mistrzostwa świata juniorów, Puchar Kontynentalny i Puchar Świata), w przyszłości wzrośnie zainteresowanie - powiedział Ottesen w rozmowie ze sportsinwinter.pl.

Szanse na powrót zawodów w kombinacji norweskiej Ottesen widzi w doskonałej współpracy z PZN. - Mamy świetną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i pracujemy nad długoterminowym planem przywrócenia Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do waszego kraju. Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan - podkreślił dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Zdaniem Ottesena, Zakopane ma szanse na otrzymanie mistrzostw świata seniorów w narciarstwie klasycznym. - Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie sportami zimowymi w Polsce, jestem pewien, że Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym FIS zostałyby przeprowadzone w najlepszy możliwy sposób. Polska ma bardzo wysoką pozycję w sportach zimowych i chętnie poprowadziłbym kombinację norweską do MŚ w Polsce - dodał.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Przeczytaj także:

Austriacka gwiazda narciarstwa mogła pracować w Polsce. PZN zapowiada zmiany w sztabach trenerskich

Simon Ammann podjął decyzję ws. dalszej kariery!

Rywalka Justyny Kowalczyk może zostać trenerką Polek? "Otwarta sprawa"

Więcej o:
Komentarze (9)
FIS chce kolejnych zawodów w Polsce! Świetne informacje dla kibiców
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 7 razy 7

  Znaleźli frajerów do dojenia. Skoki narciarskie są coraz mniej popularne - wystarczyło spojrzeć w TV jak mało kibiców ogląda je nawet w Norwegii, czy Japonii, mimo dobrych skoczków, jakich mają. Jedynie TCS ma jaką taką frekwencję jeszcze wynikająca z tradycji. Nie ma chętnych do organizacji konkursów, bo to się nie zwraca, więc sobie znaleźli Januszów w Polsce, którzy dostaną orgazmu.

 • atr8

  Oceniono 2 razy 2

  A na kiedy FIS przewiduje koniec szopki z wirusem? Bez tego wszystkie plany można o kant narty rozbić.

 • matitalolo

  0

  Będzie okazja wyrównać amerykański rekord zachorowalności na Covid 19 czy jakąś inną zarazę. Polacy to naród wybrany.

 • morgenroth

  0

  Inni po prostu nie chcą, więc próbują ten coraz mniej zyskowny towar upchnąć nam. Skoki czeka to, co żużel - powolne zapomnienie i marginalizacja

 • dert4

  0

  jak FIS porządnie zabeceluje to można brać.

 • czarnooki-kot

  0

  No, Małysz, dyrektorze, pokaż, że nie tylko skoki powinny Cię interesować w pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX