FIS chce kolejnych zawodów w Polsce! Świetne informacje dla kibiców

Międzynarodowa Federacja Narciarska chce powrotu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do Polski. Dyrektor Pucharu Świata potwierdza to w rozmowie ze Sportsinwinter.pl. - Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan - mówi Lasse Ottesen.

Międzynarodowa Federacja Narciarska chciałaby, aby w najbliższym czasie rywalizacja kombinatorów norweskich powróciła do Polski. Jak podkreślił Lasse Ottesen, dyrektor Pucharu Świata, wszystko rozpocznie się od mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które w przyszłym rok mają odbyć się w Zakopanem.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

- Pozycja kombinacji norweskiej w Niemczech, Austrii, Norwegii i Finlandii jest nadal bardzo silna, a nawet wzrasta. Widzimy, że musimy ciężko pracować, aby w przyszłości wzbudzić takie samo zainteresowanie w większej liczbie krajów, a Polska jest tego doskonałym przykładem. Mamy nadzieję, że dzięki lepszym wynikom polskich zawodników i większej liczbie wydarzeń międzynarodowych w Polsce (mistrzostwa świata juniorów, Puchar Kontynentalny i Puchar Świata), w przyszłości wzrośnie zainteresowanie - powiedział Ottesen w rozmowie ze sportsinwinter.pl.

Szanse na powrót zawodów w kombinacji norweskiej Ottesen widzi w doskonałej współpracy z PZN. - Mamy świetną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i pracujemy nad długoterminowym planem przywrócenia Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do waszego kraju. Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan - podkreślił dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Zdaniem Ottesena, Zakopane ma szanse na otrzymanie mistrzostw świata seniorów w narciarstwie klasycznym. - Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie sportami zimowymi w Polsce, jestem pewien, że Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym FIS zostałyby przeprowadzone w najlepszy możliwy sposób. Polska ma bardzo wysoką pozycję w sportach zimowych i chętnie poprowadziłbym kombinację norweską do MŚ w Polsce - dodał.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Przeczytaj także:

Austriacka gwiazda narciarstwa mogła pracować w Polsce. PZN zapowiada zmiany w sztabach trenerskich

Simon Ammann podjął decyzję ws. dalszej kariery!

Rywalka Justyny Kowalczyk może zostać trenerką Polek? "Otwarta sprawa"