Sport.pl

Poważny upadek najlepszej polskiej alpejki. Musi przejść operację

Złe wieści przekazała za pośrednictwem profilu społecznościowego Maryna Gąsienica-Daniel. Polka doznała upadku podczas zgrupowania w Nowej Zelandii i jest kontuzjowana.
Zobacz wideo

Groźnej kontuzji podczas zgrupowania w Nowej Zelandii nabawiła się najlepsza polska narciarka alpejska – Maryna Gąsienica-Daniel. Polka upadła podczas treningu na stoku i doznała pęknięcia kości piszczelowej. – To nie są wiadomości, którymi chciałabym się z Wami dzielić – napisała na swoim profilu na Facebooku. Podczas ostatniego treningu slalomu giganta w Ohau Skifield doznałam upadku – potwierdza zawodniczka.

Polka musi przejść operację

Gąsienica-Daniel jest już w Polsce i czeka na operację. – Trzymajcie za mnie kciuki. Mam pozytywne nastawienie i jestem gotowa na kolejne wyzwania. Będę Was informowała na bieżąco – zapewniła. Na razie nie wiadomo ile może potrwać rehabilitacja. Trudno jednak spodziewać się, aby nasza alpejka pojawiła się na stokach w pierwszej połowie nowego sezonu.

Gąsienica-Daniel to jedyna polska alpejka walcząca o punkty w Pucharze Świata. W PŚ zadebiutowała w 2011 roku, a pierwsze punkty zdobyła sześc lat później. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywała także zawody w Pucharze Europy. 

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsInWinter.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Poważny upadek najlepszej polskiej alpejki. Musi przejść operację
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 1 raz 1

  W razie czego, jak po operacji i rehabilitacji nie będzie odnosić sukcesów, będzie można wziąć ją do sejmu. Tak jak Jagnę Marczułajtis :-))

 • ela-007

  0

  Kobieta upadła.

 • louis_von_cypher

  0

  na huragana???, gdzie jeździć jak śniegu nie będzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX