Medalista olimpijski ogłosił, że wygrał z nowotworem! "To była 7-miesięczna walka"

Maxence Parrot, utytułowany kanadyjski snowboardzista, ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wygrał w walkę z nowotworem. W grudniu 2018 r. u 25-latka zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina. Zawodnik zapowiedział także, kiedy powróci startów w zawodach.
Zobacz wideo

Utytułowany snowboardzista Maxence Parrot ogłosił, że wygrał z nowotworem! "To była 7-miesięczna walka"

"Przez ostatnie siedem miesięcy dawałem z siebie wszystko. Teraz mogę nareszcie ogłosić, że wygrałem walkę w z nowotworem" - napisał na Instagramie kanadyjski snowboardzista Maxence Parrot. W grudniu 2018 r. u zawodnika zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina (choroba nowotworowa układu chłonnego). 18 stycznia 2019 r. Parrot zawiesił starty w zawodach, by skupić się na leczeniu. 

 

W innym wpisie Kanadyjczyk dał też do zrozumienia, że już wkrótce ponownie zobaczymy go na desce. 25-latek weźmie bowiem udział w norweskiej odsłonie cyklu X Games, która odbędzie się 31 sierpnia na stadionie Telenor Arena w Fornebu.

 

Parrot to srebrny medalista zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (2018 r.). Snowboardzista ma też na koncie 5 zwycięstw w corocznych zawodach X-Games w amerykańskim Aspen. 

Więcej o: